Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg Silesia Future za nami! [FOTO]

  • Dodano: 2022-08-30 14:15

Nie brakowało chętnych, by w niedzielę 28 sierpnia wziąć udział w wydarzeniu „Bieg Silesia Future” w Rudzie Śląskiej. Z przygotowanych biegowych aktywności skorzystały w głównej mierze dzieci i młodzież, ale każdy mógł podczas eventu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki znaleźć atrakcję dla siebie.

Silesia Future z biegowymi aktywnościami

Organizujące wydarzenie w ostatnią niedzielę sierpnia Stowarzyszenie EcoSport zaprosiło na obiekty Slavii Ruda Śląska do wszechstronnych biegowych aktywności. Zawody „Bieg Silesia Future” odbywały się zarówno na krótszych dystansach dla najmłodszych, jak i bardziej wymagających w przypadku starszych dzieci. Nie zabrakło również chętnych do pokonania trasy biegu rodzinnego, w którym rodzice z dużym zapałem towarzyszyli swoim pociechom. Wszystkie biegi bez wyjątku połączyła radosna atmosfera, bo prócz rywalizacji sportowej liczył się też sam udział, zmierzający do wykształcenia właściwego nawyku stawiania na ruch. To w dłuższej perspektywie ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego i wszechstronnego rozwoju młodych osób. Zaliczenie danego dystansu nie pozostało zresztą niezauważone, bo potwierdzono je wręczeniem okolicznościowego medalu, a tych najlepszych nagrodzono na podium pamiątkowymi pucharami oraz upominkami rzeczowymi.

Event w Rudzie Śląskiej był jednak doskonałą okazją, aby popularyzować zdrowy i aktywny styl życia wśród osób w różnym wieku. Stąd przygotowane na niedzielne popołudnie 28 sierpnia liczne ogólnodostępne strefy sportowe. Chętnie korzystano ze stacjonarnego rowerka i ergometra wioślarskiego, a najodważniejsi w przeprowadzonej przez animatorów konkurencji „wykręcali” bardzo dobre wyniki. Strzelano poza tym do bramek, a precyzję i umiejętność zachowania koncentracji można było doskonalić poprzez stanowiska do laserowego biathlonu. Innym elementem wydarzenia był bieg nordic walking, a więc coraz bardziej popularne w różnych środowiskach „chodzenie z kijami”, uznawane powszechnie za prozdrowotną aktywność. Entuzjaści tej formy wysiłku fizycznego zaliczyli trasę długości ponad 4 kilometrów, odbierając na mecie medale.

Impreza, która dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przyczyniła się skutecznie do propagowania aktywnego spędzania czasu, w tym zwłaszcza poprzez bieg jako najprostszą formę rekreacji, integracji różnych środowisk czy propagowania infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu.
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Obserwator

    Jedna wielka propaganda dzieci które brały udział w biegu były w tym czasie na turnieju piłki nożnej i dlatego było ich tak dużo gdyby nie oni to byłoby licho z chętnymi do wzięcia udziału w zawodach

  • Potwierdzam

    Dokładnie tak było :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również