Wiadomości z Rudy Śląskiej

Budżet Obywatelski 2021: Ponad 8,6 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu

  • Dodano: 2020-09-15 12:15, aktualizacja: 2020-09-16 09:32

Ponad 8,6 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu na inwestycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jak zapewnia prezydent Grażyna Dziedzic, to rekordowa frekwencja.

- Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas na oddanie głosu, a także wnioskodawcom, bez których zaangażowania w promocję projektów nie byłoby takiego zainteresowania - napisała Grażyna Dziedzic. 

Od 7 do 13 września rudzianie decydowali w głosowaniu, które z 28 projektów będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Głosowanie odbywało się w głównej mierze przy użyciu specjalnej platformy elektronicznej. Jednak rudzianie, którzy woleli zagłosować w tradycyjny sposób, mogli to zrobić w Urzędzie Miasta oraz 7 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Każdy głosujący mógł wskazać jedno zadanie duże i jedno małe. Do realizacji wybrane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, jednak nie mniej niż 30 i będą mieściły się w przewidzianej puli pieniędzy.

Jak poinformowała prezydent Grażyna Dziedzic, ponad 8,6 tys. rudzian wzięło udział w tegorocznym głosowaniu. To rekordowa frekwencja. W 95% przypadków było to głosowanie za pomocą systemu elektronicznego. Wśród głosujących więcej było kobiet, których udział wyniósł ponad 60%. Najwięcej głosów wpłynęło pierwszego dnia - ponad 2,7 tys.

- Głosy oddane przez system elektroniczny to zdecydowana większość, ale jak widać na zdjęciu głosowanie tradycyjne też ma swoich zwolenników - napisała prezydent Rudy Śląskiej.

O tym, które zadania będą realizowane, dowiemy się do 21 września. Pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2021 r. wyniesie 4 122 640 zł, z czego 1 042 640 zł na projekty duże (koszt realizacji zadania wynosi więcej niż 280 tys. zł), a 3 080 000 zł na projekty małe (z kosztem realizacji do 280 tys. zł).

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • michał widuch

    projekt współpracy z bandytami z NRSL gang

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.