RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8,1 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu

 • Dodano: 2021-09-21 12:15, aktualizacja: 2021-09-21 13:48

Ponad 8,1 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu na inwestycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Prawie 97% z nich oddano przy pomocy platformy internetowej. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 23 września.

Budżet Obywatelski 2022

Od 6 do 12 września rudzianie decydowali w głosowaniu, które z 37 projektów będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie odbywało się w głównej mierze przy użyciu specjalnej platformy elektronicznej. Jednak rudzianie, którzy woleli zagłosować w tradycyjny sposób, mogli to zrobić 11 punktach na terenie miasta.

Każdy głosujący mógł wskazać jedno zadanie duże i jedno małe. Do realizacji wybrane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, jednak nie mniej niż 30 i będą mieściły się w przewidzianej puli pieniędzy.

Ponad 8,1 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu

Jak poinformowała prezydent Grażyna Dziedzic, ponad 8,1 tys. rudzian wzięło udział w tegorocznym głosowaniu. W 97% przypadków było to głosowanie za pomocą systemu elektronicznego. 

- Prawie 97% z nich oddano przy pomocy naszej platformy internetowej. Oznacza to, że odsetek osób, które wybrały to rozwiązanie, wzrósł jeszcze od ubiegłego roku. Wyniki poznamy do 23 września, przed ich obliczeniem zweryfikowana zostanie poprawność oddanych głosów - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

O tym, które zadania będą realizowane, dowiemy się już za dwa dni. Pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2022 r. wyniesie 4,2 mln zł.

Następna informacja

Komentarze (3)    dodaj »

 • ciekawski majkel

  wyniki kiedy ?

 • Patobudżet

  Budżet szkolny to i frekwencja jak na wykładach

 • pracownik wrześniowy

  Frekwencja jak na porannej mszy.

  • pracownik wrześniowy
   2021-09-21 14:45
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.