Wiadomości z Rudy Śląskiej

Była prezes rudzkiego szpitala powołana na stanowisko dyrektora śląskiego oddziału NFZ

 • Dodano: 2024-05-23 13:00

Była prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskie została dyrektorem śląskiego oddziału NFZ. Wczoraj Katarzyna Adamek odebrała z rąk minister zdrowia Izabeli Leszczyny nominację na to stanowisko.

O nominacjach na szefów wojewódzkich oddziałów NFZ Ministerstwo Zdrowia poinformowało na platformie X. Są to same kobiety. Wśród nowych dyrektorek, oprócz Katarzyny Adamek, znalazły się także Agnieszka Bańkowska, która rządzić będzie w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, Anna Rzemek - w podlaskim, Katarzyna Słodka - na Mazowszu oraz Magdalena Kraszewska - w Wielkopolsce.

Katarzyna Adamek dyrektorem śląskiego oddziału NFZ

Katarzyna Adamek, urodziła się w 1969 roku w Bytomiu. Jest ekonomistką z wykształcenia, ukończyła studia w tym kierunku i obroniła doktorat. Pracowała między innymi w Izbie Skarbowej w Katowicach, Stalexporcie oraz Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych w Częstochowie. Przez niemal 14 lat pracowała w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca. Pełniła tam funkcje dyrektor zarządzającej, a następnie prezesa zarządu. W 2016 roku została prezesem Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. W 2022 roku dzień po zaprzysiężeniu prezydenta Michała Pierończyka skończyła się jej kadencja. Nowe władze miasta nie powołały jej na kolejną. Przez kilka miesięcy była prezesem MPGM TBS także w Rudzie Śląskiej. Przez ostatni rok Katarzyna Adamek zajmowała się doradztwem w obszarze ochrony zdrowia. 

W Śląskim OW NFZ zastąpiła Piotra Nowaka, odwołanego w marcu przez minister Izabelę Leszczynę wraz z czwórką innych dyrektorów oddziałów. 

Komentarze (7)    dodaj »

 • siri,

  Nawet nie wiadomo, jak to skomentować.

 • Pacjent

  To jest nie normalne PREZEZESOWNA ciekawe kiedy Mejera zatrudni Rudzki szpital zaorała to teraz reszta padnie

 • Big luck (l = f)

  Po prostu baba skazana na sukces. Kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boi... w MPGM TBS do tej pory wspominają jej światłe decyzje i nie mogą wyjść z podziwu, jak trzeba być odklejonym od rzeczywistości, by je wdrażać. A załoga szpitala, po jej odejściu, ochoczo korzysta ze wsparcia psychologów i psychoterapeutów, bo na trzeźwo się tej baby nie dało strawić. Ale jak widać - po trupach do celu, kariera, koryto, kasa...

 • Venus

  O to może będą dodatkowr środki finansowe dla poradni gijekologicznej Goduli, bo na ten rok już nie ma tetminów na wizyty. Człowiek musi iść prywatnie, placąc 9% skladki zdrowotnejm

 • Mieszkaniec

  Wywalili ją ze szpitala za nieudolne zarządzanie to będzie mogła się zemścić teraz będąc szefową NFZ. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak nagrodą za miernotę jest awans.

 • Rudolf

  Nie podoba mi się jedna flaga na zdjęciu z paniami karierowiczkami.

 • boluś

  No to sie zacznie dziać w NFZcie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również