Wiadomości z Rudy Śląskiej

Castorama w Rudzie Śląskiej - jest już znana data otwarcia!

 • Dodano: 2021-02-09 14:15, aktualizacja: 2021-03-10 17:34

24 lutego w naszym mieście odbędzie się otwarcie sklepu popularnej sieci budowlano-wykończeniowej. Castorama Ruda Śląska da zatrudnienie ponad 130 osobom w regionie.

Ruda Śląska: Zamiast Tesco jest Castorama

31 lipca 2019 roku z mapy Rudy Śląskiej zniknął hipermarket Tesco. Przez jakiś czas wielki budynek przy ul. 1 Maja 370 stał niezagospodarowany. W ubiegłym roku potwierdziły się jednak plotki krążące wśród mieszkańców naszego miasta. W miejscu Tesco miała powstać Castorama. 

Gdy w czerwcu 2020 r. ogłaszano, że sieć Tesco wychodzi z Polski, a swoje sklepy sprzedaje duńskiej firmie prowadzącej sklepy Netto, okazało się, że nie wszystkie nieruchomości Tesco w Polsce wchodzą w skład tej transakcji. Kilkanaście z nich miało znaleźć innego nabywcę. Pięć dużych sklepów Tesco, wraz z gruntami, przeszło w ręce Castoramy. Wśród nich dwa w województwie śląskim - w Rudzie Śląskiej i Tychach.


Castorama Ruda Śląska - kiedy otwarcie?

Jak informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer, market w miejscu po sklepie Tesco w Rudzie Śląskiej zostanie otwarty 24 lutego 2021 r. To będzie pierwszy sklep tej sieci w Rudzie Śląskiej. Rudzka Castorama ma 8,7 tys. metrów kwadratowych. Będzie w niej pracować ponad 130 osób, wśród których jest również sporo mieszkańców Rudy Śląskiej. 

- Już dni dzielą nas od otwarcia w Rudzie Śląskiej pierwszego marketu budowlanego. Placówka zostanie otwarta jeszcze w lutym, a dokładnie 24.02 br. Dziś spotkałem się z dyrektorem Castoramy, który zaprosił nas na otwarcie obiektu. [...] Castorama będzie się mieścić w obiekcie należącym przez wiele lat do TESCO. Dziś usłyszałem, ze to historyczny obiekt, choć liczy sobie zaledwie 18 lat. Ale tak to już jest w tej branży budowlano-handlowej - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprezydent Krzysztof Mejer


Castorama działa w 60 miastach w Polsce

Łącznie w Polsce jest 80 sklepów. Firma jest częścią grupy Kingfisher, mającej swoje markety w ponad 130 krajach na całym świecie. Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu. W województwie śląskim sklepy działają m.in.: w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie czy Bytomiu.

Sieć przypomina, że każdy, kto zdecyduje się odwiedzić sklep, będzie musiał się liczyć z obowiązkiem zasłaniania nosa i ust, dezynfekcji rąk na wejściu oraz zachowania dystansu społecznego. Bezpieczeństwo pracowników oraz klientów jest w sklepie traktowane priorytetowo.

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • emeryt

  A ja od dawna czekałam na markiet budowlany w Rudzie Śląskiej. Bo to powinien być wstyd dla władz że nie potrafili załatwić tego wcześniej.Jestem za!!!

 • Anna

  JA CIESZĘ SIĘ....MAMY W RUDZIE MARKETÓW SPOŻYWCZYCH OD ZATRZĘSIENIA....JEDEN OD DRUGIEGO RZUT KAMIENIEM....BUDOWLANEGO ANI JEDNEGO...PO WSZYSTKO TRZEBA BYŁO JECHAĆ DO OŚCIENNYCH MIAST...NARESZCIE KTOŚ POMYŚLAŁ RACJONALNIE...JESZCZE TYLKO PROFESJONALNI PRACOWNICY NA DZIAŁACH I BĘDZIE SUPER....

 • Rudzianin

  Pysk Mejera w reklamowaniu Castoramy żałosne.Ciekawe ile wziął za reklamę.

 • Castorama

  DLA PIERWSZYCH 100 OSÓB KABINA PRYSZNICOWA ZA 0,01 ZŁ

 • boluś

  Tylko niy sikejcie po nogach z tyj Euforii ! Kolejny szajsmarket kiery wynosi wszystkie w promieniu kilku kilometrów. POŁNY SUKCES'''

 • gizd

  Rozumiem, że do "biedry. lidla, kauflandu, aldika" nie chodzisz na zakupy a swoje ciężko zarobione pieniądze wydajesz u polskich sklepikarzy? Jeśli tak to gratuluję wsparcia lokalnych przedsiębiorców oraz gratuluję wysoko płatnej pracy na terenie Rudy Śląskiej.

 • boluś

  Gizd? I text z Polska' tylko na tyle cie stać Pijarze? [...]wsad!

 • boluś

  Myślisz ' wiync je nadzieja co przetrwosz. W [...]o sklepach wydaja tela co nic! Wysoko płatnyj pracy gratuluj wierchowce SamoNiyrzondu Spółkjoncym Miejskim i Lokal Hołocie.

 • fajerberga

  Zachowanie dystansu społecznego...? Już widzę staruch... seniorów szturmujących Castoramę z zachowaniem odstępów. Prędzej świnie zaczną latać.

 • Karl

  Już ty się nie martw, Tesco nie zawarli z nadmiaru klientów ino z ich niedoboru. Teraz tym bardziej do marketu budowlanego z zawyżonym i cenami nikt normalny na te za[...]ie nie pojedzie.

 • Ja

  Jasne, że parking będzie pełny. Tak mało miejsca jest przy Euro RTV AGD i siłowni a gdzieś parkować trzeba ;)

 • Beta

  To chyba dobrze, że hala po Tesco będzie wykorzystana i da zatrudnienie.

 • Karl

  Super że ludzie będą mieli kaj robić za pensja minimalna, zamiast za godziwo w zakładach produkcyjnych. To się w kapitaliźmie nazywa "rozwój".

 • kwiatowe

  Placa lepiej niz nauczycielom w szkole. To sie dopiero nazywa socjalizm gdzie panstwo sie wtraca i psuje branze jedna po drugiej.

 • Karl

  Akurat od belfrów w przeliczeniu na godzina to nikt tu lepiej nie zarabia...

 • zuber

  Hmm, a twoim zdaniem gdzie te zakłady maja sprzedawać swoje produkty ? W Castoramie możesz kupić towary wyprodukowane w tysiącach zakładów produkcyjnych. Wszystko jest potrzebne, a marketu budowlanego w Rudzie nie było. Po 17 czy 18 to nic już nie dostałeś i nawet po uszczelkę trzeba było walić do Świętochłowic.

 • Karl

  Fajnie, w Castoramie za za ta uszczelka zapłacisz X5 (jak ją już tam po godzinie znajdziesz) i będziesz zadowolony. Akurat na świony mom 3 razy bliżej z Bukowiny, niż do tego czegoś, tak że mi to loto...

 • karl z ciebie to jednak ..iul

  no chyba nie..Jak mieszkosz w Bukowinie to domyslą sie ze w Tatrzanskiej a stamtąd to mosz jakies dwiesta kilosow..nie lepi i blizyj bys miol do Zakopca?

  • karl z ciebie to jednak ..iul
   2021-02-11 07:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Michel go

  Czemu prezydent o tym pisze. Może już nie ma miejsc w radach nadzorczych aquadromu czy pwik. To zawsze można na dziale gwożdzi jakaś posadkę dostać , może już nie chcę być politykiem . Ironia aż się leje z niego , pan zatrudni jakaś osobę do weryfikacji wypowiedzi , bo żal czytać.

 • Rudzianin

  Ile to jest"sporo mieszkańców Rudy Śląskiej" ? Dlaczego nie sami mieszkańcy Rudy Śląskiej,albo przewaga mieszkańców Rudy Śląskiej. Jak słyszę tego całego mej..a fałszywego to mi się żygać chcę

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.