Wiadomości z Rudy Śląskiej

Choinka rozbłysła na rynku w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-12-06 13:00

W Rudzie Śląskiej czuć już świąteczną atmosferę. Na ulicach miasta pojawiły się świecące ozdoby świąteczne, a na placu Jana Pawła II tradycyjnie stanęła choinka.

Ozdoby świąteczne w Rudzie Śląskiej

Światełka i dekoracje przestrzenne 3D zostały zamontowane m.in. na słupach oświetlenia ulicznego. Są to: aniołki, gwiazdy, bombki z kokardą, bombki na gałązce oraz choinki i śnieżynki. Część z nich to dekoracje płaskie, a część ma formę przestrzenną.

W kilku miejscach zainstalowane zostaną także wolnostojące ozdoby przestrzenne. 

- Pojawią się one na przykład na placu Jana Pawła II. Będą to sanie z reniferami, do których będzie można wejść i zrobić sobie zdjęcie - zdradza prezydent Dziedzic.

Jak informuje rzecznik prasowy rudzkiego magistratu, ostatnie ozdoby są montowane dzisiaj.

 

Choinka na rynku w Rudzie Śląskiej

Tradycyjnie na rynku w Nowym Bytomiu stanęła świecąca choinka. W tym roku ma ona 10 metrów wysokości. Na jej wierzchołku można podziwiać świecąca gwiazdę 3D, a oplatają ją szarfy z kokardami podświetlone na niebiesko. Nie zabrakło też bombek w kolorystyce srebrnej i niebieskiej.

Na profilu rudzkiego fotografa Jacka D. Knapika możemy znaleźć zdjęcia choinek stawianych na nowobytomskim rynku od 2013 roku. Która z nich najbardziej Wam się podoba? 

Koszt świątecznego oświetlenia miasta w tym roku wyniesie blisko 160 tys. zł. Kwota ta obejmuje wynajem, montaż, utrzymanie, konserwację oraz ewentualne naprawy, a następnie demontaż oświetlenia.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj »

 • RUDZIANIN

  WSTYD, RUDA ŚLASKA JAK CO ROKU NAJBIEDNIEJSZA, CORAZ GORZEJ I BIEDNIE W STOSUNKU DO INNYCH MIAST, WSTYD, AŻ NIE CHCE SIĘ TU MIESZKAĆ

 • RUDZIANIN

  WSTYD, RUDA ŚLASKA JAK CO ROKU NAJBIEDNIEJSZA, CORAZ GORZEJ I BIEDNIE W STOSUNKU DO INNYCH MIEJSCOWOŚCI, WSTYD, AŻ NIE CHCE SIĘ TU MIESZKAĆ

 • marekss

  Kurde bedą renifery jak co roku szok dziękuję ci pani prezydent

 • Latarnia

  Proponuję by w nieparzyste dni była nie swiecąca

 • Sara

  Pod nosem to stoi

 • Kris

  Wystarczyło zasadzić pomiędzy tymi betonami żywa piękna która by rosła i nie wymagała co roku zakupów! A jaki jest koszt tego cudu?

 • Mieszkaniec

  Napiszcie artykuł jak rozbłysną wszystkie latarnie

 • Lolo Brygida

  a cooo ...twoja kobieta szuka roboty ??

 • Mieszkaniec

  Jak dostaniesz od kogoś w gupi ryj po ćmoku to przestaniesz takie gupoty pisać

 • mieszkanka RŚ

  wspaniały urząd wspaniała choinka, w imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję UM za tak wspaniały dar

 • RUDZIANIN

  Z CZEKO SIĘ TU CIESZYĆ I DZIĘKOWAĆ, ŻART- RUDA ŚLASKA JAK CO ROKU NAJBIEDNIEJSZA W STOSUNKU DO INNYCH MIAST, AŻ NIE CHCE SIĘ TU MIESZKAĆ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.