Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co z chodnikiem przy parkingu na ul. Szramka?

 • Dodano: 2018-08-22 17:00

Remont parkingu przy ulicy Szramka ze względu na brak odpowiednio zaplanowanego ciągu pieszego budzi obawy mieszkańców.

Napisał do nas pan Jarosław z Bykowiny:

Niepokoi mnie fakt braku połączenia chodnika pomiędzy nowo budowanym parkingiem przy ul. Szramka i ciągiem pieszym przebiegającym przez sam środek parkingu  w rejonie Przedszkola, a chodnikiem, który biegnie od ul. Wilka do ul. Szramka.

Wcześniej pan Jarosław próbował sprawę wyjaśnić w Urzędzie Miasta, lecz nie otrzymał żadnej odpowiedzi na swoją korespondencję, w której tak argumentował swoje zaniepokojenie:

Nadmienię, iż właśnie tym ciągiem pieszym (chodnikiem) codziennie od poniedziałku do piątku rodzice z dziećmi chodzą do przedszkola i z powrotem do domu, podobnie jak inne dzieci chodzą tym samym chodnikiem do szkoły i z powrotem do domu.
Na chwilę obecną aby przejść z punktu A do punktu B należało by się teleportować, albo przejść trawą, lub też cofnąć się do ul. Korfantego i wzdłuż ruchliwej drogi iść z dziećmi do szkoły czy do przedszkola.

Postanowiliśmy również postawić to pytanie urzędnikom rudzkiego magistratu, gdzie uzyskaliśmy odpowiedź od pana Tomasza Kulpoka z Wydziału Komunikacji i Promocji Miasta:

Chodnik, który będzie dojściem do nowego parkingu zostanie wykonany. W pierwszej jednak kolejności muszą się zakończyć prace przy budowie samego parkingu. Wynika to z zakresu robót przy tej inwestycji.  Do tego czasu teren, gdzie będzie przebiegał nowy chodnik, zostanie utwardzony.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Co z chodnikiem przy parkingu na ul. Szramka?

Komentarze (5)    dodaj »

 • Tomek

  Ten parking to kompletna porażka. Powstaje zaraz obok boiska - co widać zresztą na zdjęciu. Jego wkomponowanie w otoczenie nie trzyma się " ani kupy ani d...y ". Tak jak ktoś już wspomniał usytuowano go na miejscu dość mocno uczęszczanego chodniku. Poza tym nie ma tam sensownego dojazdu. Już teraz w godzinach porannych duży ruch powodują auta przywożące dzieci do przedszkola. Za niedługo cała zieleń zostanie "zagospodarowana" przez parkingi stawiane na hurrrra - bo ktoś chce widzieć auto z okna. Przecież przy tzw. obwodnicy osiedla są miejsca parkingowe, które z wyjątkiem niedzielnych nabożeństw świecą pustkami !!! Drodzy sąsiedzi z Bykowiny, dlaczego tam nie parkujecie ? Za daleko ? Przecież to kilka kroków.

 • Bes

  Niby super, ale od trzech tygodni wszystko stoi, nikt nic nie robi, robotników nie ma, a za chwilę rok szkolny się zaczyna, a skręcić nogę tam bardzo szybko można.

 • ELKA

  Takich parkingów w Bykowinie powstawać więcej , superowo to wygląda.

 • matka

  Na takim superowym parkingu to i w piłkę można pograć i z dzieckiem się pobawić....

 • ecik krecik

  jak otworzysz zamulone oczy to zobaczysz, że dookoła boisk i zieleni nie brakuje, natomiast na pewno brakuje parkingów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również