Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co z chodnikiem przy parkingu na ul. Szramka?

 • Dodano: 2018-08-22 17:00

Remont parkingu przy ulicy Szramka ze względu na brak odpowiednio zaplanowanego ciągu pieszego budzi obawy mieszkańców.

Napisał do nas pan Jarosław z Bykowiny:

Niepokoi mnie fakt braku połączenia chodnika pomiędzy nowo budowanym parkingiem przy ul. Szramka i ciągiem pieszym przebiegającym przez sam środek parkingu  w rejonie Przedszkola, a chodnikiem, który biegnie od ul. Wilka do ul. Szramka.

Wcześniej pan Jarosław próbował sprawę wyjaśnić w Urzędzie Miasta, lecz nie otrzymał żadnej odpowiedzi na swoją korespondencję, w której tak argumentował swoje zaniepokojenie:

Nadmienię, iż właśnie tym ciągiem pieszym (chodnikiem) codziennie od poniedziałku do piątku rodzice z dziećmi chodzą do przedszkola i z powrotem do domu, podobnie jak inne dzieci chodzą tym samym chodnikiem do szkoły i z powrotem do domu.
Na chwilę obecną aby przejść z punktu A do punktu B należało by się teleportować, albo przejść trawą, lub też cofnąć się do ul. Korfantego i wzdłuż ruchliwej drogi iść z dziećmi do szkoły czy do przedszkola.

Postanowiliśmy również postawić to pytanie urzędnikom rudzkiego magistratu, gdzie uzyskaliśmy odpowiedź od pana Tomasza Kulpoka z Wydziału Komunikacji i Promocji Miasta:

Chodnik, który będzie dojściem do nowego parkingu zostanie wykonany. W pierwszej jednak kolejności muszą się zakończyć prace przy budowie samego parkingu. Wynika to z zakresu robót przy tej inwestycji.  Do tego czasu teren, gdzie będzie przebiegał nowy chodnik, zostanie utwardzony.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Co z chodnikiem przy parkingu na ul. Szramka?

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Tomek

  Ten parking to kompletna porażka. Powstaje zaraz obok boiska - co widać zresztą na zdjęciu. Jego wkomponowanie w otoczenie nie trzyma się " ani kupy ani d...y ". Tak jak ktoś już wspomniał usytuowano go na miejscu dość mocno uczęszczanego chodniku. Poza tym nie ma tam sensownego dojazdu. Już teraz w godzinach porannych duży ruch powodują auta przywożące dzieci do przedszkola. Za niedługo cała zieleń zostanie "zagospodarowana" przez parkingi stawiane na hurrrra - bo ktoś chce widzieć auto z okna. Przecież przy tzw. obwodnicy osiedla są miejsca parkingowe, które z wyjątkiem niedzielnych nabożeństw świecą pustkami !!! Drodzy sąsiedzi z Bykowiny, dlaczego tam nie parkujecie ? Za daleko ? Przecież to kilka kroków.

 • Bes

  Niby super, ale od trzech tygodni wszystko stoi, nikt nic nie robi, robotników nie ma, a za chwilę rok szkolny się zaczyna, a skręcić nogę tam bardzo szybko można.

 • ELKA

  Takich parkingów w Bykowinie powstawać więcej , superowo to wygląda.

 • matka

  Na takim superowym parkingu to i w piłkę można pograć i z dzieckiem się pobawić....

 • ecik krecik

  jak otworzysz zamulone oczy to zobaczysz, że dookoła boisk i zieleni nie brakuje, natomiast na pewno brakuje parkingów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.