Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czasem nad sprawą pracujemy kilka miesięcy - biuro detektywistyczne "Agent"

  • Dodano: 2015-10-21 19:45, aktualizacja: 2015-10-23 12:11
O trudnym i wymagającym biznesie, jakim jest biuro detektywistyczne, rozmawiamy z Panią Małgorzatą, właścicielką biura "Agent" W Rudzie Śląskiej.
 
 
Od kiedy prowadzi Pani biuro detektywistyczne?
 
Biuro detektywistyczne istnieje już od połowy 2011 roku. Każdy kolejny rok wzbogaca nas o nowe doświadczenia i umiejętności. Im więcej mamy kontaktu z ludźmi, tym bardziej się zmieniamy, tym bardziej staramy się odpowiadać na zaistniałe potrzeby.
 
 
Czy w Rudzie Śląskiej mieszkańcy chętnie korzystają z tego typu usług?
 
Mamy klientów zarówno z terenu Rudy Śląskiej, jak również z miast ościennych. Nasza działalność skupia się jednak na południu Polski. Tu działamy najszybciej. Myślę, że stopniowo ludzie przekonują się do naszej działalności, za pomocą marketingu szeptanego widzą też naszą skuteczność. Czasem zwyczajnie dzwonią i pytają o radę, szukają sposobów na rozwiązanie swoich problemów.
 
Jakie zlecenia najczęściej się pojawiają?
 
Najczęściej zajmujemy się zbieraniem materiału do spraw rozwodowych, alimentacyjnych, opiekuńczych i spadkowych. Coraz częściej współpracujemy z kancelariami adwokackimi i przyznam, że taka współpraca przynosi wymierne korzyści dla zleceniodawcy. Zajmujemy się również wywiadem gospodarczym, udokumentowaniem nieuczciwego postępowania pracowników (wykradanie i sprzedaż informacji, praca podczas przebywaniu na L4), ustalamy miejsca pracy i pobytu osób, zajmujemy się poszukiwaniem osób.
 
Spotyka się Pani także z negatywnymi opiniami na temat takiej działalności?
 
Oczywiście. Każdy kto próbuje wejść w prywatne życie innych osób, prędzej czy później spotka się z negatywną opinią dotyczącą wykonywanej pracy. Robimy to, co do nas należy, nie możemy się tym przejmować.
 
W jakich ciekawych sytuacjach Pani pomoc okazała się przydatna?
 
W tej pracy nie chodzi o to, by było ciekawie - chodzi o to by rozwiązać konkretny problem. Wydaje mi się więc, że nasza pomoc okazuje się przydatna każdorazowo, gdy udaje się to osiągnąć. Przyznaję, zdarzają się sytuacje abstrakcyjne, czasem też niebezpieczne, ale wolę to zachować dla siebie.
 
Czy taka usługa jest droga?
 
Myślę, że nasze usługi dostępne są dla każdego. Przyjmując od kogoś zlecenie, chcemy wykonać je rzetelnie i uczciwie. Bez niedomówień. Materiał musi być jednoznaczny. Czasem do kilkunasto lub kilkudziesięciogodzinnej obserwacji trzeba zaangażować kilka osób, kilka pojazdów i kilka zestawów sprzętu. Na tej podstawie zlecenie jest wyceniane, koszty są więc różne.
 
Jak dużo czasu zajmuje prowadzenie takiego śledztwa?
 
Zawsze poświęcamy tyle, ile trzeba. Do pracy nad sprawą przystępujemy w zasadzie od razu po podpisaniu zlecenia. Niektóre tematy zajmuję 3-4 dni, na niektóre potrzeba kilku tygodni, ale są też skomplikowane i delikatne sprawy, nad którymi pracuje się nawet kilka miesięcy.
 
 
Trzeba mieć chyba specjalne predyspozycje, aby prowadzić takie działania.
 
Przede wszystkim trzeba mieć dobrą intuicję. Bardzo ważnym jest zachowanie uczciwości i poufności podczas wykonywanych czynności. Nie da się ukryć, że często jesteśmy pod telefonem cała dobę i wyjeżdżamy w teren w środku nocy.
 
Jakie życzenia możemy złożyć na dalsze lata prowadzenia Pani działalności?
 
Dobrej intuicji! Kolejnych zleceń i pozytywnie zakończonych spraw.  
 
Tego życzę i dziękuję.
 
Dziękuję w imieniu moim i współpracowników.
 
O FIRMIE:
Biuro detektywistyczne "Agent"
ul. Sportowców 10
41-711 Ruda Śląska
tel. 32 244 48 17