Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy przy ul. Dunikowskiego zostaną odtworzone schody? Podpisz petycję!

  • Dodano: 2023-11-14 08:15, aktualizacja: 2023-11-14 08:37

Radny Rafał Wypior postanowił po raz kolejny zawalczyć o odtworzenie ścieżek i schodów na osiedlu przy ul. Dunikowskiego w Kochłowicach. Tym razem postanowił wykorzystać w tym celu petycję.

Kolejna próba

Interpelacje w sprawie ścieżek na osiedlu przy ul. Dunikowskiego Rafał Wypior składał niemalże co roku, jednak zawsze z tym samym skutkiem. Przyznaje, że za każdym razem dostawał podobną odpowiedź: działka, o której mowa, nie jest własnością miasta. W tym roku radny postawił na inną formę i zdecydował, że zaapeluje do władz poprzez petycję podpisaną przez mieszkańców osiedla. 

- Petycja skierowana jest do mieszkańców osiedla na Dunikowskiego w Kochłowicach. Powstała niedawno, po rozmowach z kilkoma mieszkańcami i wizji w terenie. [Ś] Petycją spróbujmy zaangażować wszystkie z możliwych stron. Wspólnymi siłami, kiedy już inne próby nie pomogły, spróbujmy wpłynąć na okolicę - na fatalne ścieżki czy schody – czytamy w mediach społecznościowych radnego.

Walka o lepszą codzienność

Przedmiotem petycji jest odtworzenie schodów i ścieżek na osiedlu przy ul. Dunikowskiego. Mieszkańcy od dłuższego czas skarżą się na utrudniony dostęp do swoich mieszkań przez mocno zniszczoną infrastrukturę. 

- To osiedle jest miejscem zamieszkania dla setek mieszkańców, którzy od dłuższego czasu borykają się z poważnymi trudnościami związanymi z dostępem do swoich mieszkań z powodu złego stanu ścieżek i schodów. Niestety, zamiast przeprowadzać remonty, te ważne elementy infrastruktury stopniowo zostały zniszczone. Obecna sytuacja, w której liczba dostępnych przejść na osiedle z pobliskiej skarpy oraz parkingu została znacznie ograniczona, przynosi mieszkańcom poważne niedogodności w codziennym życiu.

Radny w treści petycji przypomina władzom, że dawniej na osiedlu istniały schody, które – w opinii mieszkańców pamiętających tamte czasy – znacznie ułatwiały dostęp do osiedla. Podkreśla również, że skargi zgłaszane przez mieszkańców są jak najbardziej uzasadnione. 

Mieszkańcy proszą o poważne potraktowanie ich prośby i podjęcie jakichkolwiek działań w kierunku przywrócenia schodów i remontu ścieżek na osiedlu. Radny zdaje sobie sprawę, że problem stanowiło właścicielstwo gruntu.

- Mamy świadomość, że problemem jest własność wspomnianego gruntu, dlatego apelujemy do Państwa o podjęcie wspólnych rozmów i ostateczne doprowadzenie do rozwiązania tego problemu, który z każdym dniem staje się coraz bardziej uciążliwy.

Adresatami petycji są PKP S.A., Prezydent Miasta Ruda Śląska, MGSM Perspektywa i Ministerstwo Infrastruktury.

Podpisz petycję!

Petycja online jest skierowana do mieszkańców osiedla przy ul. Dunikowskiego. Aby ją podpisać, wystarczy kliknąć przycisk „Podpisz petycję”, a następnie na wyświetlonej stronie podać swoje dane (imię, nazwisko, miejscowość, kraj i adres mailowy) lub złożyć podpis za pośrednictwem Facebooka. Sygnatariuszami petycji mogą być osoby, które ukończyły 16 lat. 

PODPISZ PETYCJĘ

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zofija

    Szanowny Panie radny proszę żeby wystosował pan petycję w sprawie remontu mojego mieszkania. Skoro miasto ma płacić za remont na nie swoim terenie, to czemu nie może zapłacić za mój remont.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również