Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy zima znów zaskoczyła rudzkich kierowców? Nie tym razem!

 • Dodano: 2023-11-29 10:15

Choć opady śniegu były już zapowiadane od jakiegoś czasu, każdego roku część kierujących jest zaskoczona ich „nagłym” pojawieniem się. Jak wyglądały pierwsze śnieżne dni na rudzkich drogach? Czy kierujący zadbali o swoje i nasze bezpieczeństwo?

Sytuacja na drogach w Rudzie Śląskiej

Towarzyszące nam od kilku dni opady śniegu i niskie temperatury nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Zimowy okres wymaga od kierujących zmiany nie tylko opon na zimowe, ale również techniki jazdy. W zimowych warunkach droga hamowania może się znacznie wydłużyć, łatwiej wpaść w poślizg, a oblodzony wjazd pod górkę może stanowić duże wyzwanie. Jak pierwsze opady śniegu wpłynęły na sytuację na drogach w Rudzie Śląskiej?

Jak się okazuje, przez ostatnie kilka dni, mimo trudnych warunków, w naszym mieście nie było źle. Najgorzej na drogach wypadł poniedziałek 27 listopada. Tego dnia w Rudzie Śląskiej doszło do 17 odnotowanych przez policję zdarzeń drogowych. Na szczęście wszystko to były niegroźne kolizje.

We wtorek 28 listopada, pomimo intensywnych opadów śniegu towarzyszących nam przez praktycznie cały dzień, od rana do południa nie odnotowano żadnych zdarzeń na drogach. Dopiero w czasie od południa do wieczora doszło do 8 kolizji wewnątrz miasta.

Dzisiejsza sytuacja na drogach też jest dobra. Na ten moment nie odnotowano żadnych zdarzeń. Oby do wieczora nic się nie zmieniło.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Rudzianka

  Nie dało się przejść na Placu Niepodległości. Śnieg, sól, piach. Chciałam przypomnieć, że tam są dwa przystanki autobusowe. W okresie śnieżycy dojście tym chodnikiem do przystanku autobusowego i tramwajowego było porażką.

 • Ja

  Kierowcy czy drogowcy? Bo ci drudzy to śpią jak zawsze.

 • Hans

  O kierowców sie nie martwcie, tylko o drogowców bo ci chyba zaspali jak co roku.

 • Kierowca

  Już sparaliżowała! Już przegrali! Wczoraj warunki były słabe!

 • Tom.

  Szanowni Państwo zima w Polsce nie występuje od wczoraj i jeśli tylko każdy kierowca uruchomi mózg wiedząc że nie jedzie po czarnym asfalcie to nikomu nic złego się nie stanie. Życzę szerokości , kierowca który prawo jazdy zdawał jeszcze w czasach kiedy nie było w ogóle opon zimowych a zimy były cztery razy białe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również