Wiadomości z Rudy Śląskiej

Debata wyborcza z udziałem kandydatów na prezydenta miasta już 31 sierpnia!

 • Dodano: 2022-08-26 12:30

Już 31 sierpnia 7 kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej weźmie udział w debacie, organizowanej przez Dziennik Zachodni. To świetna okazja, aby poznać bliżej potencjalnych prezydentów i zdecydować komu oddać swój głos.

Z 16 komitetów zostało 7 kandydatów

Na bieżąco informowaliśmy was o kolejnych komitetach wyborczych, rejestrowanych. Aby wystartować w wyborach, komitety te musiały zebrać minimum 3 tysiące podpisów pod listami poparcia. Zadaniu sprostało tylko 7 kandydatów:

Pozostali kandydaci mogą jeszcze złożyć odwołanie do Miejskiej Komisji Wyborczej. Bożena Modzelewska, której zabrakło zaledwie 38 głosów, podjęła decyzję, iż nie będzie składała odwołania. Nie wiemy jednak, jakie jest stanowisko pozostałych kandydatów.

Debata z udziałem kandydatów już 31 sierpnia

Dziennik Zachodni postanowił zadać kandydatom na prezydenta Rudy Śląskiej kilka pytań. Z tego powodu gazeta organizuje debatę z udziałem wszystkich 7 zarejestrowanych kandydatów. Transmisję na żywo będzie można śledzić 31 sierpnia od godziny 19:00. Debatę poprowadzi redaktor naczelny Dziennika Zachodniego, Grzegorz Gajda. Rozmowę z kandydatami będzie można obejrzeć na stronie internetowej, fanpejdżu na Facebooku oraz na kanale YouTube Dziennika Zachodniego, a także na stronie portalu Ruda Śląska Nasze Miasto w serwisie Facebook.

Komentarze (14)    dodaj »

 • :)

  W tego typu debatach zawsze trochę lepiej wypadają ci co miastem rządzili bo wiedzą jakie szambo po sobie zostawili i jaki temat cichaczem obejść żeby ładnie zaprezentować się przed ludżmi. Poza tym nie wiemy jakie są powiązania pomiędzy organizatorem a starymi włodarzami, przecież p. Mejer nie raz wypowiadał się w radiu pierkary czy Dzienniku Zachodnim a tym samym można pokusić się o stwierdzenie, że debata bedzie oranizowana pod dyktando jednego z kandydatów.

 • jo...

  Co mejer zrobił jak byl viceprezydentem Rudy Śląskiej nic to teraz tez nic nie zrobi tak jak reszta aby sie dostac do korytka i swoim kolezkom załatwic lepsze stołki bo wątpia w to aby cos zrobił.

 • Malkontent

  Śmigus dyngus w tym roku będzie 31 sierpnia. Lana środa zamiast poniedziałku bo będzie totalne wodolejstwo bez żadnych konkretów. Taki wyścig obietnic beż pokrycia.

 • Beba

  ŻODYN Z NICH

 • Wyborca

  Ja się pytam, co się stało z moim kandydatem M. Baborskim?

 • ruda

  Zebroł 13 podpisów z tego 4 podrobione .Trocha mało.

 • ja

  Nakręca nowy spot

 • Ziga z Wirku

  Może mu się szef sztabu pan Stolorz zgubił i go szuka.

 • boluś

  TRADYCYJNE [...]CYNIE FLEKÓW ku uciesze GAWIEDZI !

 • WYBORCA

  Boluś dla ciebie to niepowtarzalna szansa!!! Przez ostatnie lata nic tylko krytykowałeś funkcjonującą u nas w mieście władzę .Teraz swoje kandydatury zgłosiło kilkunastu chętnych do sprawowania tego urzędu ,Zaś ci nie pasuje.Zdradź nam zatem na kogo ty stawiasz.Wierz mi ,że wielu z nas to ciekawi. Bo tak ciągle tylko szkamrać i szkamrać ,to tak trochę bez sensu jest.Dawaj Boluś ..

 • boluś

  Zalegalizowane ZŁODZIEJSTWO mylisz ze SPRAWOWANIEM WŁADZY! W tym towarzystwie niy ma ani uczciwych ani kompetyntnych ! I tela w tymacie !

 • Pola

  Dnia 18.08 portal opublikował informacje o podejrzeniu sfałszowanych podpisów na listach poparcia pani Milas. Teraz kandyduje. Czyżby została oczyszczona z zrzutów?

 • Kama

  Nie została, ma zawiadomienie w prokuraturze. Po prostu pod odjęciu wszystkich sfałszowanych podpisów nadal miała wystarczajacą liczbę prawidłowych i dlatego została zakwalifikowana. Ale sprawę w sądzie też będzie mieć.

 • Pola

  Dziękuję za informacje. Dziwi mnie tupet tej pani. Wycofałaby się. I jeszcze to prostackie hasło z miotłą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również