Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie wybory bez Konfederacji. Bożena Modzelewska nie została zarejestrowana

 • Dodano: 2022-08-22 16:00

Miejska Komisja Wyborcza zakończyła zbieranie od kandydatów list poparcia. Do grona zarejestrowanych kandydatów nie dołączyła Bożena Modzelewska, startująca z ramienia Konfederacji. Zabrakło jej tylko 38 podpisów!

Niewiele brakowało

To koniec wyborów w Rudzie Śląskiej dla Konfederacji. Bożena Modzelewska nie została zarejestrowana przez Miejską Komisję Wyborczą, ponieważ nie udało jej się zebrać wystarczającej ilości głosów. Zabrakło ich naprawdę niewiele, bo zaledwie 38. Informuje, że podpisy zbierano do ostatniego momentu, jednak to nie wystarczyło.

Komitet Bożeny Modzelewskiej złożył 3142 podpisy, z czego komisja odrzuciła 180 z nich. 

- Zabrakło mi 38 podpisów. Komisja odrzuciła 180 podpisów, głównie ze względu na nieprawidłowe adresy i wiek osób na listach. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że w naszym sztabie zawiodła organizacja pracy a przede wszystkim dysponowaliśmy zbyt małą ilością osób, która zaangażowała się w zbiórkę podpisów. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość i poprawić to co nie zadziałało. Przy okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się do pomocy w zbiórce oraz przeprosić tych, którzy na mnie liczyli a których zawiodłam - mówi Bożena Modzelewska.

Kandydaturę Modzelewskiej w Rudzie Śląskiej promowali m.in. Grzegorz Braun, Dobromir Sośnierz oraz Janusz Korwin-Mikke.

Kandydatka poinformowała już, że nie ma zamiaru odwoływać się od decyzji Miejskiej Komisji Wyborczej.

Listy były podrobione?

Pod koniec zeszłego tygodnia w mediach pojawiła się informacja, że 2 kandydatki na prezydenta Rudy Śląskiej, w tym Bożena Modzelewska, złożyły podrobione podpisy na listach. Kandydatka Konfederacji postanowiła ustosunkować się do tych zarzutów w mediach społecznościowych.

- Oświadczam,  że zawiadomienie do prokuratury o rzekome fałszowanie podpisów przez mój komitet wyborczy,  o którym dziś rozpisują się media,  jest prywatną inicjatywą pana Jarockiego, byłego już członka komisji. Miejska Komisja Wyborcza nie postawiła mi żadnych zarzutów, co oznacza że nie dopatrzono się łamania prawa. – czytamy w komentarzu Bożeny Modzelewskiej.

Kandydatka obiecała, że szersze wyjaśnienia pojawią się niebawem.

Komentarze (17)    dodaj »

 • hanek

  Kohut,śmieją się z ciebie.Pastnij sie z politykom.

 • Rudzki top menedżer

  Kilku zabawnych kandydatów drwiąc z wyborów, z mieszkańców, z siebie chciało się na krótko zabawić !! W tym Modzelewska !! Osoby-satyrycy polityczno gospodarczy którzy ją popierali pomylili najwyższą powagę wyborów Prezydenta Gminy miejskiej z pewnym Oddziałem szpitalnym !! Dzięki Bogu opatrzność czuwała nad Ruda Śląska, uniknęliśmy dalszego BELKOTU PRZEDWYBORCZEGO zabawnej gospodarczo kandydatki i TOTALNEGO BELKOTU POLITYCZNYCH BŁAZNOW POLITYCZNO-GOSPODARCZYCH JA niby WSPIERAJĄCYCH !!!

 • Uważny obserwator

  Zaraz ta grupa dyletantów która rządzi Polską od kolejnej dekady szybko sprowadzi na ziemie twoje myślenie o politycznym profesjonalizmie. Profesjonalnie zaorali naszą energetykę węglową a i pozostałe branże dostaną po portfelu. Ciepłych papci życzę, przydadzą się w mroźne miesiące przy oglądaniu manipulującej umysłami telewizji (tego z pewnością nie wyłączą).

 • dejpokoj

  oj kohut , kohut , czego sie chycisz....

 • levy

  W konfie już podobno nie jest. Koń by się uśmiał!

 • Janka

  Bozia nie pomogła. Jaka szkoda.

 • rudzi

  moze zamiast komisji zajmie sie tym prokurator? Troszkę kadydatów ponosi w tych wyborach a podejżeniue nie jest tylko u tej pani

 • Długi włos Sosnieża

  Kompromitacja!

 • SL

  Zarzuty postawi prokurator a nie Komisja Wyborcza.

 • Anna

  Wielka szkoda bardzo sympatyczna kobieta .

 • Nudziarz

  Spuśćmy zasłonę milczenia, tylko kto jej będzie paczki wysyłał za kraty, może ten jej guru od siedmiu boleści.

 • Pola

  No i po sprawie. Zatuszowane. Bezczelnie będzie starować przy kolejnej okazji obojętnie gdzie. I tak się kręci polityczna karuzela.

 • xyz

  Widocznie w Urzędzie Miasta nie da się płacić w rublach

 • Jola

  Wszedzie wsadzacie ruble? Do pozygu

 • ShaGan

  Widać niektórzy wierzą we wszystko co przeczytają w facebookowych nagłówkach, ale żeby przeczytać całość i wyciągnąć wnioski to już nie ma komu nie?

 • boluś

  Co za NIY?powetowano strata ! Ogłosić żałoba na Rudzie !

 • Ober Mensch

  Co za strata, a ktoś mógł się pomylić i odchaczyc tą panią na liście

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również