Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dolina Kochłówki zdewastowana. Powrócą fotopułapki

 • Dodano: 2022-11-14 12:00

Po raz kolejny na terenie Doliny Kochłówki doszło do aktów wandalizmu. Zniszczono tablicę informacyjną, a także wrzucono ławkę do rozlewiska. Straż Miejska podjęła decyzję o ponownym zamontowaniu na tym terenie fotopułapek, aby przyłapać wandali na gorącym uczynku.

Szanuj miejskie mienie!

Dolina Kochłówki znów padła ofiarą wandali. Dwukrotnie zniszczono tablicę informacyjną, na której znajduje się mapa terenu oraz dane na temat flory i fauny. Tablice informacyjne oraz miejsca wypoczynku w Dolinie Kochłówki stworzono w ramach projektu „Relaks w Dolinie Kochłówki”, zgłoszonego do zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Nie jest to pierwszy akt wandalizmu na tym terenie. Jak informuje Straż Miejska, funkcjonariusze otrzymali również zgłoszenie dotyczące ławki wrzuconej do rozlewiska.

- W okresie od 22 października do 7 listopada 2022 wpłynęły do nas trzy zgłoszenia dotyczące dewastacji urządzeń zlokalizowanych w rejonie Doliny Kochłówki. Dwa zgłoszenia dotyczyły uszkodzenia tablicy informacyjnej, a jedno zgłoszenie dotyczyło wrzucenia ławki do rozlewiska na rzece Kochłówka – mówi komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej, Marek Partuś. 

Dodaje, że w sprawie wszystkich trzech aktów wandalizmu prowadzone są obecnie czynności wyjaśniające.

O aktach wandalizmu i prowadzonych naprawach na bieżąco informuje również radna Ewa Chmielewska, mocno zaangażowana w ochronę Doliny Kochłówki.

Fotopułapki powrócą

Aby uniknąć kolejnych aktów wandalizmu, do Doliny Kochłówki powrócą fotopułapki. Wcześniej znajdowały się tam od 1 lipca do 5 sierpnia tego roku i spełniały swoją funkcję. Teraz, gdy wandale powrócili, znów pojawiła się potrzeba ich zainstalowania. 

- Kolejny przewidywany termin instalacji fotopułapek to druga połowa listopada 2022 r. – dodaje komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Czy fotopułapki powstrzymają wandali przed niszczeniem wspólnego mienia? Będzie można to zweryfikować po ilości zgłoszeń, które będą napływać do Straży Miejskiej po zamontowaniu urządzeń. 

Komentarze (8)    dodaj »

 • Js

  Po co ta informacja o foto pułapkach? - żeby nie zostali złapani?

 • olo

  Tu nie chodzi o to żeby złapać króliczka tylko o to żeby gonić króliczka. Jak wszystkich wyłapią to trzeba będzie zlikwidować sm bo bedzie niepotrzebna (z resztą i tak jest niepotrzebna)

 • Bagieta

  Wybatorzyc skórę grubym drewnianym kółkiem sprawców wandalizmu może pomoże zmienić ich nastawienie, choć to wątpliwe.

 • Dominik

  hahaha zrób coś samemu w internecie każdy mądr, wysypali troche kamieni i postawili ławki, co z tego że te ławki same się przewracają a kamienie są w błocie

 • Bykowinianin

  Pewnie ten przepędzony bóbr wrócił z kolegami i się zemścił! :F

 • n4u

  Pytanie po co je zabrano ?

 • andre

  To zrobiła młodzież Rudy Śląskiej. Tak zostali wychowani.

 • Nie moga

  Aleś teraz zabłysł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również