Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dorota Tobiszowska wystosowała list do wicepremiera w sprawie kopalni Ruda

 • Dodano: 2020-10-20 11:15

Senator Dorota Tobiszowska wystosowała list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z prośbą o interwencję w sprawie przestrzegania zapisów porozumienia zawartego 25 września br. przez stronę rządową i Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dorota Tobiszowska wyraziła niepokój o los kopalni Ruda oraz zwróciła uwagę na zasoby węgla energetycznego i kokosowego należące do ruchów Bielszowice i Halemba tego zakładu. Złoża te – jak oceniła – są jednymi z najlepszych w Polskiej Grupie Górniczej.

- Jako senator Ziemi Śląskiej informuję, że w trosce o zasoby węgla energetycznego, ale również węgla koksowego wpisanego przez Unię Europejską na listę strategicznych surowców, wyrażając niepokój o los KWK Ruda. Skierowałam na ręce Ministra Aktywów Państwowych - Jacka Sasina list z prośbą o interwencję w kwestii przestrzegania zapisów zawartego w dniu 25.09.2020 "Porozumienia..." z uwzględnieniem wykorzystania złóż węgla energetycznego i koksowego, jednego z najlepszych w PGG S.A. Nadmieniam, że w zał. pkt.2. przedstawiciele Rządu i MKPS-Regionu Śląsko-Dąbrowskiego określili termin zakończenia eksploatacji Ruchu Pokój na rok 2021 - napisała Dorota Tobiszowska.

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • No jak to?

  A o werku byście paniczko co niy napisali kaj?! Abo ło ty fabryce tych elektromobilow?

 • Kozel

  Górników i ich niedochodowe kopanie wspierać a restauracje, kawiarnie i kluby do zamknięcia i likwidacji. Brawo PiS.Upadek Polski blisko.

 • Franek Dolas

  Wyraziła niepokój i skierowała na rece Pana Sasina... nie wiem śmiać się, czy płakac?!

 • dobry komuch pisowski

  nie miejcie pretensji do pisowskich partyjnych towarzyszy, ponieważ oni wykonują rozkazy ludzkiego pana z Żoliborza a do "ciemnego ludu", który ich wybrał.

  • dobry komuch pisowski
   2020-10-21 14:35
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Elian

  Pani senator... kończ i wstydu oszczędź!

 • Klj

  Tu pani Tobiszowska mieszkają żyją pracują ludzie płacą podatki nie tylko górnicy którzy mają tyle przywileji jak żadna inna firma. Ludzie ciężko pracują za marne grosze i nie krzyczą jak górnicy. Przywileje rodem z PRL. Mój ojciec też był górnikiem ciężej pracował niż obecni górnicy. Pani zapomina o reszcie społeczeństwa. Wstyd .

 • Rojber

  Kiedyś gdy twój ojciec pracował były czasy gdy do danej roboty przydzielonej przez sztygara chodziło 5/6 osób dziś tą samo robotę wykonuje 2 górników więc nie mów mi że kiedyś się napracował ciężej od nas to po pierwsze poza tym jakie przywileje ...dawno się skończyły a wypłaty nie są aż tak wielkie jak piszą media szału nie ma ...A co do tego czemu nadal tam pracuję hmmm na razie nie mam wyjścia

 • Karl

  Mniej mają przywilejów niż te nieroby nauczyciele albo lekarze POZ...

 • Górnik!

  Jakie przywileje? A co do pracy to zanim coś napiszesz to zapraszam na dół!

 • Lol

  40 letnie emeryty pytają "jakie przywileje" . A chłopy na budowie do 65.

 • tyż górnik

  "Górniku", skończ z tymi mitami o górnictwie. Kobieta w Biedronce więcej się nadźwiga niż nie jeden pracownik przewozu, wentylacji czy na pompach. Dodatkowo pracuje 8 h a nie 7 czy mniej. Te przywileje jak już to tylko dla przodków, ścian i transportu. Więc nie ściemniaj bo nie tylko Ty pracujesz na dole. W dodatku spójrz wkoło to zobaczysz ilu jest wczesnych emerytów po "ciężkiej" pracy "na dole" (kalfaktorzy, "działacze", związkowcy, sportowcy i wielu innych przy[...]asów). Przypuszczam, że dobrze o tym wiesz lecz Cię rozumiem bo w interesie "braci górniczej" jest utrzymywanie tego status quo gdyż każdy z tego coś ma. Górnictwo tak, ale po oczyszczeniu z tego marnotrawstwa i patologii!

 • Iks

  Tylko, że kobieta w Biedronce nie potrzebuje nosić aparatu ucieczkowego. Taka mała różnica. Co bynajmniej nie umniejsza trudu pracy w dyskoncie. To też ciężka praca...

 • boluś

  Dorotko' Słonko , Kaj ta zapowiadano kosmetyka z wongla? Mydełka ,dezodoranty, szpreje i inksze frikasy. Kaj ta WYSOKO technologia przetwarzania kiero miała zbawić Rudzkie Gruby ?łostoł sie jyno wongiel z Kolumbii,RUSlandu , Australii, Mongolii i takich tam' a my jak zwykle u AfroAmerykanina w [...]iE. Ale ECOniyLOGICZNI!

 • ble

  że tak powiem WOW ale nie z szacunkiem tylko kpiącym tonem... wstyd troche ale za takie łatwe pieniądze w sumie lepiej z OPLA wsiąść za pare miesięcy do MERCA

 • Bunia

  Jako senator, przede wszystkim rudzianka wystosuj list o wsparcie dla właścicieli kin, siłowni i innych obiektów zamkniętych przez rząd. Co mają zrobić ich właściciele, za co mają żyć pracownicy - oni nie dostaną pełnej pensji jak górnicy. Ale jak widać niepokój budzą tylko ci, co głośno krzyczą, a ludzie, którzy zostają bez pracy - no cóż, nie są godni zainteresowania pani senator

 • Górnik

  O co ci chodzi z pełną wypłatą, skóry jak się jest na postojowym to z postojowego jak u nas na Bielszowicach było w maju!

 • Dłużnik

  Splajtowałem w tamtym roku. Mam 80tyś długu i komornika na pensji w zakladzie ktorym pracuje obecnie. Nikt sie mnie nie pyta czy daje rade. Taki rynek. Musze dawac rade zeby rodzina miala co jesc. Ciebie teraz nie obchodzi moja sytuacja. Czemu ma mnie obchodzic twoja?

 • Strzelnica

  Siłownie i fitnesy pozamykać na czas pandemii,to nie jest potrzebne aż tak do życia,by musiałoby być czynne w tym tak trudnym czasie

 • ewald

  To właściciele też niech idą do PUP tak jak każdy inny.

 • kokosz

  Dokładnie bo oni zbierają kokosy a pracownikowi rzucą jakieś ochłapy.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.