Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dozór policyjny dla 20-letniego rudzianina za posiadanie marihuany i ekstazy

 • Dodano: 2019-08-28 08:30, aktualizacja: 2019-08-28 08:54

Dozór za posiadanie narkotyków dla 20-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania auta oraz zatrzymanego rudzianina, śledczy znaleźli 34 tabletki ekstazy i marihuanę.

Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia

W sobotę tuż przed 22.00 dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące dziwnego zachowania kierowcy Mitsubishi. Na ulicę Śląską pojechali świętochłowiccy mundurowi, którzy zastali tam zgłaszającą kobietę. Stróże prawa ustalili, że kierujący Mitsubishi mężczyzna wjechał pod zakaz wjazdu, a następnie zaparkował pojazd i przesiadł się na miejsce pasażera. Policjanci w pojeździe zastali zaspanego, młodego mężczyznę. Kontakt z nim był utrudniony, był on agresywny, a jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Wkrótce okazało się, co było przyczyną dziwnego zachowania 20-latka. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim dwa woreczki strunowe. W jednym z nich znajdowała się marihuana a w drugim kolorowe tabletki. Stróże prawa przejęli blisko 15 porcji dilerskich tego narkotyku oraz 34 tabletki ekstazy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w związku z podejrzeniem, że mógł kierować autem po użyciu narkotyków. Następnie 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut za posiadanie substancji niedozwolonych. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Wkrótce odpowie on też za popełnione wykroczenie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że 20-latek dopuścił się również jazdy pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  „15 porcji dilerskich” boze. Piszcie, ze 15 gram, tak AŻ 15 GRAM NIEMOŻLIWE. A teraz sobie pomyślcie ile to jest. W uj mało, ale i tak pójdzie siedziec, gdzie ludzie atakują umyślnie innych nożami itp, a dostają mniejsze wyroki. Porażka

 • Ozga

  Noc wcale nie jest Wasza ;)

 • Ojciec

  Brawo dla Pani i nastepny wyeliminowaniy doł bych mu łyknac te tabletki niech sie som truje

 • zonk

  Brawo dla zgłaszającej pani !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.