Wiadomości z Rudy Śląskiej

Druhowie z OSP odwiedzili przedszkolaków

  • Dodano: 2021-10-12 07:30, aktualizacja: 2021-10-12 07:47

Na przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 40 im. M. Kownackiej czekała wyjątkowa niespodzianka. Odwiedzili ich druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca strażaków.

OSP w miejskim przedszkolu

Zeszły piątek (8 października) był dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 40 pełen atrakcji. Placówkę odwiedzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym dokładnie zajmują się strażacy oraz kiedy powinno się wzywać straż pożarną. Uświadomiono im, że straż pożarna nie zajmuje się wyłącznie gaszeniem pożarów – jest także wzywana do wypadków samochodowych, skażeń chemicznych czy usuwania gniazd niebezpiecznych owadów, np. szerszeni. 

OSP w przedszkolu

Największa atrakcja? Wóz strażacki!

Mimo bardzo ciekawych historii opowiadanych przez druhów z OSP, z pewnością największą atrakcją dla przedszkolaków był wóz strażacki. Dzieci miały okazję zobaczyć go od środka i poznać jego wyposażenie. Druhowie zaprezentowali im także swoje mundury oraz pozwolili posłuchać sygnalizatorów dźwiękowych. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z chęcią odpowiadały na zadawane pytania.

OSP w przedszkolu 2

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.