Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzieci też kręci bezpieczeństwo

  • Dodano: 2017-06-12 09:00

Policjanci z rudzkiej „dwójki” spotkali się z wychowankami świetlicy socjoterapeutycznej w dzielnicy Wirek. Dzieciom, które zapewne lato spędzą w mieście, mundurowi przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło pytań ze strony słuchaczy. Na koniec wszyscy oglądali policyjny radiowóz.

Policjanci z komisariatu II odwiedzili wychowanków w świetlicy socjoterapeutycznej im. św. Elżbiety w Wirku. Mundurowi przypomnieli wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uświadomili młodych słuchaczy, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie po zmierzchu. Nie zabrakło też informacji o tym jak można bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, oraz jakie zasady obowiązują podczas wypoczynku np. nad wodą.

Dzielnicowi opowiedzieli o nowych policyjnych akcjach, a w szczególności „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i ważnej roli dzielnicowego jako policjanta który jest po to aby pomagać.  Słuchacze brali aktywny udział w prelekcji. Prawidłowo odpowiadali na pytania dotyczące bezpiecznego wypoczynku w różnych miejscach. Na koniec mogły zobaczyć policyjny radiowóz i robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.