Mieszkańcy apelowali do władz miasta o zainteresowanie się stanem dwóch boisk – jedno z nich znajduje się w Nowym Bytomiu, drugie – na granicy Wirku i Czarnego Lasu. Czy prośby zostaną wysłuchane?
Młodzież zyska nowe miejsca zabaw i rekreacji?
Dwa boiska – w Parku Dworskim w Nowym Bytomiu i przy ulicy Kokota/Kempnego na granicy Wirku i Czarnego Lasu – wymagają remontu. Mieszkańcy poprosili władze miasta o zajęcie się sprawą, aby na boiskach znów bawiły się dzieci i młodzież. Teraz okolice boisk, ich nawierzchnia i bramki nie są w najlepszym stanie, co nie zachęca do ich użytkowania.
Sprawą zainteresował się Mateusz Duda, lokalny społecznik. W środę, 2 lipca, przekazał mieszkańcom dobre wieści – wiele wskazuje na to, że stan wspomnianych boisk zmieni się na lepsze! MPGM TBS w latach 2025-2026 ma zająć się wymianą bramek, ustawieniem ławek i koszy na odpady wokół boiska w Parku Dworskim. Prace będą prowadzone w miarę dostępnych środków finansowych. Boisko przy ulicach Kokota i Kempnego wymaga bardziej zaawansowanych działań, a co za tym idzie – większych nakładów finansowych. Propozycja tej inwestycji trafi do projektu Budżetu Miasta na 2026 rok.
- Trzymajmy kciuki, żeby te plany się ziściły! Bo każde nowe miejsce do gry i spotkań to inwestycja w rozwój naszych dzieci i młodzieży – wskazuje Mateusz Duda.
Pozostaje nam czekać na efekty zapowiedzianych działań! Znacie inne miejsca w naszym mieście, które - waszym zdaniem - wymagają gruntownego odświeżenia? Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!
Rudzianie mają głos!
Coraz więcej mieszkańców czuje, że ma wpływ na rozwój naszego miasta. Do wzrostu świadomości sprawczości z pewnością przyczyniają się kolejne edycje Budżetu Obywatelskiego - dziesiątki inwestycji udało się zrealizować z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłaszają projekty bądź biorą udział w corocznym głosowaniu. Warto również wspomnieć o Rudzkiej Inicjatywie Lokalnej, mającej zachęcać rudzian do działania na rzecz społeczności. W ramach naboru do Inicjatywy Lokalnej można zgłaszać projekty związane m.in. z kulturą, edukacją, podtrzymaniem tradycji, ochroną środowiska. Aktywny udział mieszkańców pozwala na budowanie więzi z samorządem.