Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej! Druga tura zawodów już 26 września

  • Dodano: 2021-09-20 11:00, aktualizacja: 2021-09-26 15:27

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat już 26 września będą miały okazję sprawdzić swoje siły w biegach sprinterskich! Ruda Śląska jest jednym z pięciu miast w Polsce, gdzie zostanie zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. To już druga tura tego wydarzenia organizowana w naszym mieście. Sportowa rywalizacja odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. 


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych w miastach  na terenie całej Polski. Na zawodach rozgrywane są następujące konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat).

Uczestnik może wystartować minimalnie w jednej konkurencji, maksymalnie w trzech konkurencjach. Każde zgłoszenie wymaga oddzielnej rejestracji.

W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbywa się w:

  • Bydgoszczy,
  • Białymstoku,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie,
  • Słupsku.

W każdej z miejscowości odbywają się dwie tury zawodów. Na rudzkim stadionie pierwsza tura odbyła się 13 czerwca. Zobaczcie relację z tego wydarzenia. Druga tura zawodów odbędzie się 26 września. Szczegółowe informacje na stronie www.sportgeneracja.pl Zapisy: https://dostartu.pl/dziecieca-liga-lekkoatletyczna-v5884

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje pamiątkowe prezenty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również