Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej! Druga tura zawodów już 26 września

  • Dodano: 2021-09-20 11:00, aktualizacja: 2021-09-26 15:27

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat już 26 września będą miały okazję sprawdzić swoje siły w biegach sprinterskich! Ruda Śląska jest jednym z pięciu miast w Polsce, gdzie zostanie zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. To już druga tura tego wydarzenia organizowana w naszym mieście. Sportowa rywalizacja odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. 


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych w miastach  na terenie całej Polski. Na zawodach rozgrywane są następujące konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat).

Uczestnik może wystartować minimalnie w jednej konkurencji, maksymalnie w trzech konkurencjach. Każde zgłoszenie wymaga oddzielnej rejestracji.

W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbywa się w:

  • Bydgoszczy,
  • Białymstoku,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie,
  • Słupsku.

W każdej z miejscowości odbywają się dwie tury zawodów. Na rudzkim stadionie pierwsza tura odbyła się 13 czerwca. Zobaczcie relację z tego wydarzenia. Druga tura zawodów odbędzie się 26 września. Szczegółowe informacje na stronie www.sportgeneracja.pl Zapisy: https://dostartu.pl/dziecieca-liga-lekkoatletyczna-v5884

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje pamiątkowe prezenty.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.