Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej! Pierwsza tura zawodów już 13 czerwca

  • Dodano: 2021-06-09 16:15

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat już 13 czerwca będą miały okazję sprawdzić swoje siły w biegach sprinterskich! Ruda Śląska jest jednym z pięciu miast w Polsce, gdzie zostanie zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Sportowa rywalizacja odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. Zawody zorganizowane zostaną w ramach Dziecięcej Ligi Lekkoatletycznej w 5 miastach w Polsce, w tym także w Rudzie Śląskiej. 


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych w miastach  na terenie całej Polski.  Na zawodach rozgrywane są następujące konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat).

Uczestnik może wystartować minimalnie w jednej konkurencji, maksymalnie w trzech konkurencjach. Każde zgłoszenie wymaga oddzielnej rejestracji.

W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbędzie się w:

  • Bydgoszczy,
  • Białymstoku,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie,
  • Słupsku.

W każdej z miejscowości odbędą się dwie tury zawodów. Na rudzkim stadionie będzie to 13 czerwca oraz 26 września. Szczegółowe informacje na stronie www.sportgeneracja.pl Zapisy: https://dostartu.pl/dziecieca-liga-lekkoatletyczna-v5881

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę oraz medal. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ZL

    Super sprawa, nareszcie nasz stadion lekkoatletyczny ożyje, chciałbym być teraz dzieckiem i mieć 10 lat. W przeszłości biłem rekordy na tym stadionie jako uczeń SP 23, teraz może uda mi się namówić mego 10 letniego syna Szymona na start we wrześniu. Życzę tylko pogody , bo reszta to sama frajda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.