Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej!

  • Dodano: 2021-06-14 08:00, aktualizacja: 2021-06-13 21:57

Mali rudzianie w niedzielę mieli okazję sprawdzić swoje siły w biegach sprinterskich! Ruda Śląska była jednym z pięciu miast w Polsce, gdzie została zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. Sportowa rywalizacja odbyła się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. 

- Rywalizacja sportowa i zabawa. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w biegach sprinterskich, płotkarskich i sztafetowych. Trzeba przyznać, że poziom sportowy był wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta. Dzieci z uśmiechami na twarzy kończyły biegi i przechodziły do kolejnych zadań, wzajemnie się dopingując. Wszyscy pięknie walczyli do końca i dali z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że dzieci polubiły lekką atletykę, a przede wszystkim zrozumiały jak bardzo ważny jest ruch i aktywność fizyczną - czytamy na stronie MOSiR Ruda Śląska.


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych w miastach  na terenie całej Polski.  Na zawodach rozgrywane są następujące konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat).

Uczestnik może wystartować minimalnie w jednej konkurencji, maksymalnie w trzech konkurencjach. Każde zgłoszenie wymaga oddzielnej rejestracji.

W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbędzie się w:

  • Bydgoszczy,
  • Białymstoku,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie,
  • Słupsku.

W każdej z miejscowości odbędą się dwie tury zawodów. Na rudzkim stadionie mali zawodnicy będą mieli okazję sprawdzenia się jeszcze 26 września. Szczegółowe informacje na stronie www.sportgeneracja.pl Zapisy: https://dostartu.pl/dziecieca-liga-lekkoatletyczna-v5881

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę oraz medal. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • majk

    kazdy uczestnik otrzymuje koszulkę i dyplom, nie medal

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.