Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Dziecka 2019 w Rudzie Śląskiej upłynął pod znakiem wielu atrakcji

 • Dodano: 2019-06-02 20:30, aktualizacja: 2019-06-02 21:49

Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej 2019: Bajkowa opowieść o Smoku, pokazy walki na wesoło "Krav Maga”, prezentacje szkół tańca „Arabeska” oraz „Emocja” oraz rozmaite animacje, puszczanie baniek, a także gigantyczny, dmuchany tor przeszkód – to tylko niektóre atrakcje, które przygotowano w Rudzie Śląskiej z okazji Dnia Dziecka. Imprezę dla najmłodszych rudzian zorganizowano 2 czerwca na pl. Jana Pawła II w Nowym Bytomiu


Warto dodać, że Dzień Dziecka 2019 w Rudzie Śląskiej w tym roku trwa trzy dni! Zainaugurowano go 1 czerwca imprezami zorganizowanymi m.in. w MCK im. H. Bisty, Aquadromie, w Bielszowicach, w Orzegowie, czy na kochłowickich plantach. Jednakże kulminacyjna impreza miała miejsce w niedzielę, 2 czerwca, na pl. Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Z kolei w poniedziałek, 3 czerwca, w godz. od 11.00 do 18.00 dla dzieci z okazji ich święta Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Fiołków 10 zorganizuje wydarzenie, podczas którego przewidziane są gry, konkursy i zabawy. Tego dnia miastem pokierują także nowi, jednodniowi prezydenci.

- W tym roku wybraliśmy nie jednego zwycięzcę, który będzie pełnił obowiązki prezydenta miasta, ale dwóch. To Asia i Sebastian będą jutro rządzić Rudą Śląską. Asia przebrała się za regionalną damę,  a Sebastian za ekologicznego chłopca. Dodam też, że wszystkie przebrania były przepiękne, a dzieciaki wykazały się wielką pomysłowością – zaznacza Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. 

Mali rudzianie wzięli też udział w ekogrze miejskiej, w której trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologii, a także ułożyć wieżę z nakrętek, wydostać się z labiryntu oraz rozbić kręgle. W tym roku pierwsze miejsce oraz rower zdobyła Aleksandra Gorajczyk.

Super, że wygrałam rower. Będę na nim jeździć na różne wycieczki. Już w zeszłym roku brałam udział w grze ekologicznej, ale niestety nie udało mi się wygrać. W tym roku się udało i jestem bardzo zadowolona – powiedziała Ola.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Asia

  My byliśmy na Nowym Bytomiu na dzień dziecka 5 rok pod rząd było jak zwykle super syn zadowolony

 • stary kaban

  Hahaha, madka alert. "Mojemu bombelkowi brakło darmowych balonuw, ciastetszek, zabawek mało a dzieci durzo a ja nie jechałam żeby się tłuc z innymi a wogule to moje bombelki powinny być doceniane i dopieszczane a ja powinnam mieć darmowom kawe i ciasto i opieka nad dziećmi nic nie potrafiom zorganizować ino dla siebie biorom a mojim dzieciom to rzałujom drugi raz nie pojade a moje dzieci to na pewno będom długo płakały bez cukierkóf i balonikuw".

 • Kowalska

  Byłam o 17 godz. słodkości dla dzieci już nie było i nie rozdawano balonów:( Parę dzieciaków kąpało się w fontannie a straż miejska była obok. Na plus natryski i pokazy wozów:)

 • Artur

  Chodź to ci kupię balonik jak cię to uszczęśliwi

 • Szkoda dzieci

  Były przepychanki o darmowy balon, dzieci stratowane przez pchających się po balon dorosłych. Moje niepełnosprawne dziecko go nie dostało bo zabrakło. Nie chciało innego, który można było kupić. Całą drogą do domu płakało. Inne dzieci co się nie dopchały po balon też były niezadowolone. Za to babcie ryczące dostawały balony. Niektórzy mieli ich po 4 lub 5 ale sprawiedliwości nie ma na tym świecie, szkoda tylko że dotyka niewinne dzieci. Do organizatorów: albo rozdajecie wszystkim dzieciom balony albo wcale.

 • myślacy

  A możesz im powiedzieć ile dzieci przyjdzie? Pewnie kupią dla wszystkich:)

 • Artur

  Przeczytaj co ty piszesz i zastanów się jakie to głupie Tam było tyle balonów że wszystkich nie sprzedali a jak dziecku nie umiesz kupić i wytłumaczyć że taki baloniki też jest super to miej pretensje do siebie a nie do całego świata o darmowy balonik

 • Filip

  Typowa "madka" z niczego nie zadowolona... Naklejki w biedrze już zebrane? Ręcę opadają!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.