Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Podchorążego w ZSO nr 4 za nami

 • Dodano: 2019-11-16 12:15

W piątek w ZSO nr 4 im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Podchorążego.

Dzień Podchorążego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. C. Hoovera w Orzegowie to już tradycja. Podczas tego szkolnego święta uczniowie pierwszych klas mundurowych oraz społeczno-artystycznych złożyli uroczyste ślubowanie. Nadano także wyższe stopnie wyróżniającym się kadetom. Na otrzymanie wyższego stopnia awansu wpływa wiele składników. Brane pod uwagę są: zachowanie, średnia ocen oraz zajęcia poligonowe, a także czynny udział w życiu szkoły i miasta. Zdobyte stopnie są  istotne w czasie kiedy absolwenci szkoły chcą podjąć służbę w Policji czy w jednostkach wojskowych.

Po zakończonym ślubowaniu uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcami pobliskich ulic, którzy tłumnie przybyli na uroczystość, przeszli w asyście orkiestry dętej pod Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. kard. Hlonda. Pod pomnikiem dyrekcja szkoły, przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych złożyli kwiaty.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • ansia

  Szkoda mi tej młodzieży której wspołczesna nacjonalistyczna ideologia miesza w głowach. Zamiast chodzić dumnie w mundurach powinni uczyć się konkretnych zawodów, rzemiosł np hydrauliki. Okaże się niedługo że nie są potrzebni służbom mundurowym a jeżli nawet znajdą w nich zatrudnienia to będą służyć nie społeczeństwu a PiSowi za małe pieniądze.

 • Gw

  Jak to mszy nie było?

 • Abdullah

  Przedszkole, które bawi się w wojsko

 • Jo jest za

  No pewnie lepiej cpac pis i pisac po scianach . Super wsparcie dla mlodziezy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.