Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Podchorążego w ZSO nr 4 za nami

 • Dodano: 2019-11-16 12:15

W piątek w ZSO nr 4 im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Podchorążego.

Dzień Podchorążego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. C. Hoovera w Orzegowie to już tradycja. Podczas tego szkolnego święta uczniowie pierwszych klas mundurowych oraz społeczno-artystycznych złożyli uroczyste ślubowanie. Nadano także wyższe stopnie wyróżniającym się kadetom. Na otrzymanie wyższego stopnia awansu wpływa wiele składników. Brane pod uwagę są: zachowanie, średnia ocen oraz zajęcia poligonowe, a także czynny udział w życiu szkoły i miasta. Zdobyte stopnie są  istotne w czasie kiedy absolwenci szkoły chcą podjąć służbę w Policji czy w jednostkach wojskowych.

Po zakończonym ślubowaniu uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcami pobliskich ulic, którzy tłumnie przybyli na uroczystość, przeszli w asyście orkiestry dętej pod Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. kard. Hlonda. Pod pomnikiem dyrekcja szkoły, przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych złożyli kwiaty.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • ansia

  Szkoda mi tej młodzieży której wspołczesna nacjonalistyczna ideologia miesza w głowach. Zamiast chodzić dumnie w mundurach powinni uczyć się konkretnych zawodów, rzemiosł np hydrauliki. Okaże się niedługo że nie są potrzebni służbom mundurowym a jeżli nawet znajdą w nich zatrudnienia to będą służyć nie społeczeństwu a PiSowi za małe pieniądze.

 • Gw

  Jak to mszy nie było?

 • Abdullah

  Przedszkole, które bawi się w wojsko

 • Jo jest za

  No pewnie lepiej cpac pis i pisac po scianach . Super wsparcie dla mlodziezy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.