Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzisiaj szkoła - jutro praca. ZS nr 3 podpisał porozumienie z Tauron Dystrybucja S.A.

  • Dodano: 2019-12-13 06:45, aktualizacja: 2019-12-13 07:08

Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej proponuje nowe możliwości kształcenia zawodowego.

Placówka podpisała porozumienie z Tauron Dystrybucja S.A.

Chcemy w naszej szkole kształcić tak, aby dzisiaj uczniowie, jutro absolwenci, a pojutrze pracownicy dobrze radzili sobie na rynku pracy - mówi Teresa Isakiewicz, kierownik szkolenia praktycznego w ZS nr 3.

Tauron będzie wspierać placówkę w ramach tzw. bloku energetycznego, czyli zajęć szkolnych i pozaszkolnych z tego zakresu prowadzonych przez pracowników firmy. Projekt obejmie uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk od pierwszej do czwartej klasy. Współpraca przewiduje udostępnianie szkole sprzętu, podzespołów, norm i instrukcji, dokumentacji technicznej i innych materiałów mających wartość edukacyjną, które są potrzebne do realizacji zajęć. Firma oferuje również panele dyskusyjne połączone z wyjazdami do obiektów energetycznych, a także spotkania ze specjalistami - energetykami. W planach są również wyjazdy zawodoznawcze, których celem będzie promocja zawodu i pracy w sektorze energetycznym. Dla tegorocznych praktykantów Tauron przygotował również konkurs „Praktykant Roku Tauron Dystrybucja”.

Przypomnijmy, że  Tauron Dystrybucja S.A. jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Odpowiada za rozwój, eksploatację i utrzymanie sieci elektroenergetycznych na terenie południowej Polski. Jest to kolejny partner szkoły w kształceniu zawodowym. Od kilku lat rudzka placówka aktywnie współpracuje ze znaczącymi przedsiębiorstwami reprezentującymi branże, w których kształci.

Uczniowie klas górniczych uczestniczą w programie stypendialnym Polskiej Grupy Górniczej – przypomina Teresa Isakiewicz. - Indywidualne umowy podpisane między uczniami i ich rodzicami a PGG dają szanse otrzymywania comiesięcznego stypendium w kwocie 200 -250 zł. Poza tym najlepsi uczniowie kierunku technik elektryk i technik górnictwa podziemnego na zakończenie roku szkolnego są nagradzani roczną nagrodą pieniężną w wysokości tysiąca zł – mówi.

Szkoła współpracuje również z firmą Energoprojekt Katowice S.A. Jej przedstawiciele organizują prelekcje, warsztaty oraz wyjazdy. Najlepsi uczniowie również otrzymują stypendia ufundowane przez to przedsiębiorstwo.

Szczególne miejsce wśród firm, z którymi współpracujemy zajmuje PK Elektro Sp. z o.o. – mówi Teresa Isakiewicz. - Od lat nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektryk odbywają tam swoje miesięczne praktyki zawodowe. Obie strony z tej współpracy są bardzo zadowolone, czego potwierdzeniem jest fakt podejmowania pracy przez absolwentów właśnie w PK Elektro – podkreśla.

Wycieczki zawodowe, prelekcje, a przede wszystkim praktyki organizowane są również we współpracy m.in. z firmami: Alstom Konstal, Sutco Polska, Innova Service, Huta Pokój i Sileman.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jo

    Pani Ania ;) pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.