Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fatalny stan autobusów miejskich. Kontrole odbyły się w Rudzie Śląskiej i Będzinie

 • Dodano: 2022-03-23 12:45, aktualizacja: 2022-03-29 13:18

Inspektorzy Transportu Drogowego wzięli na cel autobusy komunikacji miejskiej w Będzinie i Rudzie Śląskiej. Wyniki kontroli stanu technicznego są szokujące. 

Inspektorzy skontrolowali łącznie 13 pojazdów

Jak wynika z informacji katowickiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, w 17 i 18 marca inspektorzy kontrolowali stan techniczny autobusów linii komunikacji miejskiej na przystankach końcowych w Rudzie Śląskiej (dzielnica Halemba) oraz na dworcu autobusowym w Będzinie (ul. Kościuszki).

W trakcie dwóch dni kontroli z użyciem mobilnej stacji diagnostycznej inspektorzy zatrzymali łącznie 7 dowodów rejestracyjnych spośród 13 skontrolowanych autobusów.

- Inspektorzy skontrolowali łącznie 13 pojazdów. Zatrzymano dowody rejestracyjne połowy z nich. W jednym z przypadków stwierdzono usterkę niebezpieczną – jedno z kół tej samej osi w zasadzie nie hamowało (różnica sił hamowania wyniosła 97%). Przewoźnik używający tego pojazdu musi liczyć się z grożącą mu karą 2000 zł. Konsekwencja w postaci kary 500 zł grozi również osobie zarządzającej transportem w tej firmie - czytamy w komunikacie WITD. 

Usterki i nieprawidłowości w stanie technicznym autobsów

Inne stwierdzone usterki i nieprawidłowości w stanie technicznym to: wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne oświetlenie (światła stop i inne), nadmiernie zużyte lub nieprawidłowe ogumienie, usterki systemu ABS, czy nadmierne różnice w sile hamowania kół na jednej osi. 

- Konsekwencje podobne jak w przypadku usterki niebezpiecznej spotkają z kolei przewoźnika, który nie dopilnował terminowego wykonania badania technicznego - czytamy w komunikacie WITD.

Połowie kontrolowanych pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne, oznacza to, że autobusy przewoźników będą mogły wrócić na drogi Śląska dopiero gdy zostaną należycie naprawione.

Komentarze (22)    dodaj »

 • Ruda Śląska 1!!!

  Uber się kłania, jak nie pasuje [...]e!!!!

 • kurde bele

  to ino take ciyngym bia bla bla

 • Kpina + ironia / szydera

  No tak, medialnie wielkie halo i triumf ITD, a w praktyce... skontrolowano AŻ 13 autobusów na ile takich pojazdów w województwie? A już najbardziej rozbawił mnie fragment o wyciekających płynach eksploatacyjnych - przecież aby to stwierdzić, wystarczy na Halembie zobaczyć końcowy przystanek - zarzygany wszelkiej maści płynami jest tak, że właściwie nie ma sensu wzywać PSP, bo musieliby go sorbentem zasypać cały... Autobusy mają na siebie zarabiać, a naprawy to koszt no i nie ma na nie czasu...

 • Diagnosta

  Przyjedźcie do Zabrza to zabierzecie 100% dowodów rejestracyjnych.

 • Jowejowy Jomek

  Prywaciarze to druciarze. Nie dość że nie płacą socjal to druciarstwo odstawiają. Jak wozy zadbane to chodzą jak zegarki jak druciarstwo to węże pękają, sprężarki padają a potem game ower. Haha ABS hahaha.

 • MKM_Marcel

  Na złom z tym [...]em!

 • Gapowicz

  Irex meteor?

 • Gapowicz

  Irex meteor?

 • boluś

  Skasować służbowe auta w Urzędzie i podległych jednostkach " wprowadzić nakaz korzystania z komuniKacji miejskiej dlo Źarządu Miasta' Urzyndników i Służb ! Niych wiedzom za CO? płacom z publicznyj kasy i jaki "komfort" zapewniajom swoim PRACODAWCOM. I koniecznie zlikwidować fuchy w ZTM wiperdkom miejskim.

 • Pasażer ZTM.

  Po Rudzie Śląskiej Halembie kursują najgorsze autobusy , często wypadają, psują się, najczęściej linia 98, 120, 121, 982 , często kursują opóźnione, bardzo kw złym stanie technicznym są te autobusy, by w końcu ktoś zrobił z tym porządek.

 • boluś

  Majer i Stania powinni mieszkańcom Rudy płacić "szkodliwe" za przymus korzystania z tego ZŁOMU. To ICH odpowiedzialność ' bierom za to KASA!

 • fafik

  Ale odkrycie...

 • Marqs06

  Płacę za bilety na autobus a mam wycieczkę kolejką górską, tak trzęsie, że plomba mi [...]a z zęba w 146

 • Jaon

  RUDA SL TO TOTALNE DNO JAK Z AUTONUSAMI.TAK Z TRANWAJAMI.LINIA 9 BRAK SLOW

 • roman

  Ruda ma od lat najgorsze szroty na całym śląsku. Skupują to co już się nie nadaje do jazdy, a pozbywają się tego z Katowic, Zabrza czy Gliwic. Co do całej aglomeracji to nie oszukujmy się, czasy komunikacji miejskiej już dawno minęły. ZTM nie oferuje totalnie nic, żeby zachęcić ludzi do przesiadki z samochodu. Kiedyś odstawiając samochód do mechanika trasę do pracy 16,5 km którą nawet w korkach pokonywałem w 20-25 minut, komunikacją zajęła mi bagatela ... 1h 10 min bo jeszcze dochodziły ... 2 przesiadki co jest już samo w sobie żałosne, żeby tak krótki odcinek wymagał jeszcze dwukrotnego przesiadania się.

 • wujekdobrarada

  Romek, zmień robota w takim miejscu, żebyś mógł dojechać jednym autobusem, bez przesiadki.

 • Amper

  I ci kierowcy z Indi i innych krajow

 • czytelnik

  co z nimi?

 • mama

  Co ci przeszkadzają Hindusi, grzeczni i spokojni chętni do pomocy ,nie marudzą kiedy trzeba wysunąć podłogę dla wózka. Nasi nadęci udający ,że nie widzą dobiegających, gadający przez telefon i przeklinający pod nosem. Oczywiście nie wszyscy ale znaczna większość.

 • Rudzianka

  Rychło wczas się za to wzięli

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również