Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fundacja ratująca bezdomne koty prosi o pomoc!

 • Dodano: 2023-10-25 13:15

Fundacja „Pomagamy kotom by znalazły dom” prężnie działająca w naszym mieście zwróciła się do mieszkańców o pomoc. Comiesięczne koszty weterynaryjne sięgają 2,5 tysiąca złotych – założycielka fundacji prosi o pomoc w opłaceniu faktury za leczenie schorowanych, bezdomnych kotów. 

Pomoc na wagę złota

Fundacja „Pomagamy kotom by znalazły dom” zapewnia lepszy byt bezdomnym i schorowanym kotom. Właściciele zwierząt wiedzą, jak wysokie potrafią być koszty leczenia czworonogów – widać to dokładnie na fakturze, którą udostępniła działaczka fundacji. Miesięczne koszty leczenia kotów sięgają 2,5 tysiąca złotych!

- Kwota, jaką widzicie, to część opłaty comiesięcznej, bo kolejna będzie pod koniec tego miesiąca. Niestety dramaty bezdomnych kotów, ich leczenie, zabiegi, walka o ich życie z wieloma porażkami - bo koty docierają zbyt późno, to moja codzienność. – czytamy w opisie zbiórki.

Pani Joanna założyła zbiórkę, której celem jest opłacenie faktury za leczenie kotów trafiających do Fundacji. Nie wyklucza, że w przyszłości, po otrzymaniu kolejnych faktur, również będzie musiała prosić o pomoc. Podkreśla, że na swoją działalność nie otrzymuje żadnego dofinansowania od miasta.

- Niestety bez wsparcia finansowego innych, nie tylko nie dam rady pomagać dotychczasowym kotom, ale i tym, których życie jest nadal zagrożone na ulicy i w wielu zakładach pracy.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner.

Fundacja dla bezdomnych kotów

Fundacja „Pomagamy kotom by znalazły dom” działa w Rudzie Śląskiej od marca 2023 roku. Do Kocińca trafiają bezdomne, często schorowane koty, które szukają kochającego domu. Założycielka Fundacji, pani Joanna robi wszystko, aby zapewnić zwierzętom godny byt. Jak pomóc kociakom? Przekazując dary w postaci karmy, legowisk czy zabawek dla kotów, przekazując darowiznę o dowolnej kwocie bądź adoptując kota pragnącego miłości!

Działania Fundacji można obserwować na facebookowym fanpage-u.

Komentarze (18)    dodaj »

 • Właściciel kotów od 30 lat

  Skąd tu taki zacofany pogląd ? Nawet w USA radzą właścicielom kotów aby ich nie wypuszczali wolno, trzymali w wolierach ; bo koty polują na ptaki oraz nie znają się na ruchu drogowym i często giną w wypadkach .Ponadto należy sterylizować koty aby ich populacja nie rosła !

  • Właściciel kotów od 30 lat
   2023-10-26 18:54
  • odpowiedz
 • uczeń Rudolfa

  No Rudolf idziesz na rekord

 • Marek

  Trza pomóc każda istota boża ma prawko żyć i godnie żyć ! Wystarczy drobny gest !!!

 • macie podwójne standardy

  Kot jest zwierzęciem które zgodnie z prawem może żyć na wolności. Czyli na koty robicie zrzutki a np takiego dzika chcecie odstrzelić boście mu dom wykarczowali i nie ma się gdzie podziać ?

 • oburzony

  Przepraszam bardzo , na co jeszcze będziemy zbierać ? Może od razu wynagrodzenia za pracę będziemy przelewać na fundacje ? Jak nie chore dzieci , to biedne samotne matki albo bezdomni a teraz jeszcze biedne koty. Koszty życia co raz droższe , za wynagrodzenia co raz trudniej się utrzymać a co raz więcej osób wyciąga ręce.

 • Jojo

  Wszędzie daj, daj, daj. Pytanie z czego?

 • Rudolf

  Moja kotka załatwia swoje potrzeby w pozłacanej kuwecie, codziennie delektuje się surowym tuńczykiem popijając przy tym świeże mleko. Obraziłaby się na mnie gdybym tylko ośmielił pomóc się innym kotom więc przykro mi, ale nie pomogę.

 • uczeń Rudolfa

  Rudolf, zapomniałeś o szampanie i kawiorze. Mój kot pije tylko drinki z aperolem ale przelew na 50 zł zrobię dzisiaj

 • Znawca

  Dorosłe koty mleka nie piją bo yo szkodzi na układ pokarmowy

 • Love is love.

  Oczywiście widać od razu że jest pan miłośnikiem kotów a szczególnie widać pańskie maniery. Ps nie widzę nic złego w pomaganiu a dodam że daje to mnóstwo satysfakcji. Czego i Panu życzę żeby kiedyś tego zaznał..

 • Kobieta

  Rudolfie, nieprawdopodobne, że taki mizogin jak pan, posiada kota płci żeńskiej :)

 • Andzia

  Koty nie mogą pić mleka matole

 • Jo

  Rudi kota to mosz w deklu zloto to tylko na wystawie u jubilera widziales a jak mosz pisac takie ci...twa to lepi trzym pysk i zdala od telefonu komp itp

 • Gość

  Jak chcesz głupio pisać,to lepiej nie pisz nic.

 • Noelka

  Wypisujesz te brednie żeby tylko zaistnieć?Jesteś żałosny człowieku.

 • Ziga z Wirku

  Dziwie się bardzo redakcji że publikuje takie komentarze.

 • Jeszcze raz ja.

  Około południa napisałam komentarz, że ten temat był już tu wielokrotnie poruszany i że gdy pisze się komentarz, w którym zwraca się uwagę na błędy piszących tu dziennikarzy, to nie jest on zamieszczany ( tu najwyraźniej działa cenzura) , ale za to wszelkie obraźliwe, chamskie, czy po prostu głupie komentarze publikowane są bez żadnej refleksji ze strony redakcji. I co? Oczywiście nie zamieszczono mojej wypowiedzi! Czy redakcja się zreflektuje i zamieści tym razem mój komentarz? A może i ten poprzedni?

 • I jeszcze raz ja.

  No proszę, jednak można...to miłe ze strony redakcji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również