Wiadomości z Rudy Śląskiej

G. Dziedzic zachęca mieszkańców Rudy Śląskiej do szczepienia się przeciw COVID-19

 • Dodano: 2021-03-25 13:45

Prezydent Grażyna Dziedzic zachęca mieszkańców Rudy Śląskiej do szczepienia się przeciw COVID-19. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że sama przyjęła już pierwszą dawkę. 

- Jakiś czas temu zadeklarowałam, że zaszczepię się, gdy tylko przyjdzie moja kolej. Właśnie nadszedł ten czas. Dziś otrzymałam pierwszą dawkę preparatu firmy Astra Zeneca. Zdecydowałam się na szczepienie nie tylko, by chronić swoje zdrowie, ale również członków mojej rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników, a także osób, które spotykam przypadkiem na ulicy czy w sklepie. Jestem przekonana, że w ten sposób przyczyniam się do przerwania łańcucha zakażeń, a także dokładam swoją "cegiełkę" do walki z epidemią - napisała prezydent Grażyna Dziedzic. - Chcę jak najszybszego powrotu do "normalności", bo brakuje mi osobistego kontaktu z Państwem podczas spotkań z mieszkańcami, a także z moimi najbliższymi i ukochanymi wnukami, które kocham nad życie - dodała. 

Jak poinformował dziś wiceprezydent Krzysztof Mejer, rośnie liczba rudzian zaszczepionych przeciwko COVID-19. W naszym mieście wykonanych zostało już ponad 15 700 szczepień, w tym ponad 5 700 osób zostało już zaszczepionych drugą dawką szczepionki.


Zapisu na szczepienie można dokonać na cztery sposoby

 • Pierwszy to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Dla dzwoniących z zagranicy – 22-62-62-989. Nie jest potrzebny osobisty kontakt zainteresowanego, bo seniora zgłosić może osoba bliska z rodziny. Wystarczy podać numer PESEL osoby chcącej się zaszczepić, wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia. Nie trzeba też zostawiać żadnego numeru telefonu, ale jeśli się to uczyni, to na wskazany numer otrzyma się SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty, a w przeddzień szczepienia – przypomnienie. Na podanie drugiej dawki umawia się już w punkcie szczepień.
   
 • Druga droga to elektroniczny zapis przez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl, ale aby to zrobić, trzeba mieć profil zaufany. Zgłaszający otrzymuje do wyboru pięć terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden termin nie jest dogodny, można wybrać, korzystając z wyszukiwarki, inne terminy i lokalizację. Po rezerwacji otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem, a dzień przed planowaną wizytą przypomnienie.
   
 • Można również skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich lista dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.
   
 • Ostatni sposób, to wysłanie SMS-a na numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści: SzczepimySie. System prześle prośbę o podanie numeru PESEL, potem o przesłanie kodu pocztowego. Zaproponuje termin i punkt blisko miejsca zamieszkania. Jeśli jest dogodny, wystarczy odpowiedzieć "tak", jeśli nie – należy, wysłać wiadomość o treści "nie". Wtedy otrzymuje się wiadomość z nową propozycją terminu, godziny i lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerywa proces rejestracji.

"Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS-a, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień" – zaznaczono.

Po zarejestrowaniu na podany numer otrzymuje się na dobę przed wizytą przypomnienie o niej. Należy jednak pamiętać, aby nie odpowiadać na SMS-a z innego numeru niż numer 664-908-556 lub 880-333-333, bo może to być próba wyłudzenia pieniędzy. Zweryfikować należy go na stronie gov.pl/szczepimysie.

Rudzianie mogą się zaszczepić w 19 punktach szczepień, zlokalizowanych na terenie miasta. Ponadto w naszym mieście dostępny jest mobilny punkt szczepień.


Punkty szczepień w Rudzie Śląskiej:
 

Nazwa podmiotu (RPWDL) Nazwa punktu szczepień Ulica Dzielnica
Ośrodek Pielęgniarstwa Pomoc w Zdrowiu i w Chorobie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zespół Opieki Długoterminowej Domowej 1 Maja 288 Wirek
PRZYCHODNIA REJONOWA SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ RUDA ŚLĄSKA UL. LIPA 3 Gabinet diagnostyczno-zabiegowy Wincentego Lipa 3 Godula
PRO4MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Punkt szczepień 1 Maja 318B Czarny Las
Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. ks. J. Niedzieli 51b Poradnia lekarza POZ ks. J. Niedzieli 51b Bielszowice
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Bykowina Szpaków 33 Bykowina
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Godula Karola Goduli 34 Godula
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Ruda 1 Wincentego Janasa 9A Ruda
AKA-MED CENTRUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Poradnia lekarza POZ 1 Maja 323 Wirek
SPÓŁKA CYWILNA MED-DENTAL HENRYKA DASIEWICZ-WIECZOREK, MICHAŁ WIECZOREK, ADAM WIECZOREK SPÓŁKA CYWILNA MED-DENTAL Harcerska 3 Halemba
FUNDACJA "UNIA BRACKA" Przychodnia Bracka BIELSZOWICE Edmunda Kokota 172 Bielszowice
Przychodnia Rejonowa - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Pokoju 4 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Pokoju 4 Pokoju 4 Nowy Bytom
PRZYCHODNIA REJONOWA SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ Z SIEDZIBĄ PRZY ULICY SZTOLNIOWEJ 6 Punkt szczepień Sztolniowa 6 Bykowina
LUX-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Punkt szczepień ochronnych Jankowskiego 6 Wirek
SZPITAL MIEJSKI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Poradnia POZ Wincentego Lipa 2 Godula
NZOZ PANACEUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Solidarności 12 Halemba
PRZYCHODNIA LEKARSKA SPÓŁKA CYWILNA JOLANTA MOROŃ-ŚWIERSZCZ, JAN ŚWIERSZCZ, MICHAŁ ŚWIERSZCZ Przychodnia Lekarska Wawelska 7 Ruda
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ - SZPAKMED Szpaków 33 Bykowina
Przychodnia Rejonowa SPZOZj w Rudzie Śląskiej Przychodnia Rejonowa SPZOZj w Rudzie Śląskiej K. Makuszyńskiego 7 Halemba
Przychodnia Rejonowa SPZOZ w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Siekiela 13 Poradnia lekarza POZ Siekiela 13 Bykowina


Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest TUTAJ.


Ruda Śląska: Bezpłatny dowóz dla seniorów

Przypominamy, że osoby, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego, bezpłatnego dowozu. 

Zgłoszenia  przyjmowane są pod nr telefonu: 32 248 63 58 oraz z wykorzystaniem bezpłatnej infolinii 800 158 800. Możliwy jest również  kontakt z CZK poprzez e-mail: wzk@ ruda-sl.pl. Aby organizacja dowozu przebiegała sprawnie, władze miasta proszą o zapisywanie się na transport najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień.

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj »

 • Boguś prezes

  Akurat ta pani to słaby autorytet robi wszystko czego chce Mejer ;-/ Po za tym ponoć była chora na koronę, czyli ma przeciwciała, mogłaby odstąpić bardziej potrzebującym ? Ale to wielka pani jest ..... vipy muszą mieć wszystko. najszybciej.

 • Zatroskany

  Ta Pani to największa hipokrytka w historii. Przestrzega przed wirusem, a swoich pracowników ma gdzieś, siedzą w biurach było 50 chorych na całą Polskę zamknęła Urząd, teraz ponad 30 tysięcy i Urząd niby zamknięty, ale tak naprawdę każdy może wejść! Minusujcie, krytykujcie ale tam też pracują ludzie mający rodziny, a taka głupotą jest, że pracy zdalnej nie bo kasa. Taki Urząd powinien dać przykład a zachowuje sie gorzej niż niejeden prywatny. Wstyd! Z rodziny z banków od roku siedzą na zdalnej i jest cacy.... Pani Dziedzic, czy Pani czeka aż umrze jakiś pracownik z covida? Obecnie z tego co wiem trzy wydziały mają problem z covid, ale dalej oczekuję się od pracowników siedzieć po kilka osób w biurze tam nie ma 1 osoby na 20 m.kw nawet 1 na 15m.kw... to jest hipokryzja piszę to ja zatroskany ojciec pracownika UM!

 • wnr

  w punkt! jak w całej Polsce od poczatku epidemii było tyle zakażonych co teraz w jeden dzień to przed wejściem do szpitala stawiali jakieś kurtyny odkażające ,zalepiali taśmą przyciski od świateł na przejściach jedno w czym jest konsekwencja to jak wyłączyli latarnie tak włączy je dopiero jej następca! tylko jak wyrtrzymać w tym mioeście jeszcze dwa lata do wyborów????

 • Wjk

  Mam 50 lat zapisałam się do kolejki poinformowano mnie że zaszczepiona zostanę w przyszłym roku . Choruje na płuca mąż chodzi do pracy ma kontakty z innymi a więc boimy się że zarazi mnie i ja już nie doczekam szczepienia. . Druga strona czy mi ta szczepionka pomoże . Chciałabym trochę pożyć bo byłam już na tamtym świecie

 • Karl

  No ja, wszystko fajne, ale oczywiście Polska najbogatszy kraj na świecie to ruskich szczepionek, cztery razy tańszych nie zamierzo nabywać. Nie, bo nie. A jo akurat mom do nich większe zaufanie niż do amerykańskiego [...]a koncernów kere już nie roz odszkodowania wypłacały. Teraz nie wypłacą, bo rządy unijnego kołchozu wzięły ewentualne powikłania na siebie...

 • Iks

  No właśnie, zachodnie firmy płacą odszkodowania jak coś spartolą, a wschodnim firmom to se możesz...

 • biohazard

  To sam się zaszczep ruską szczepionką co nie miała wszystkich wymaganych badań.

 • Stig

  Obawiam się że apel tej pani przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

 • Jano

  Niech się Pani szczepi co tydzień, bo to śmiertelną chorobaPS. Kiedy usuniecie zalegające zwłoki

 • lolek

  Jednym z objawów strachu jest wyparcie. Przejdź lepiej już do kolejnego etapu bo te wasze brednie że covida nie ma są nudne. Zapraszam do szpitala. Zobaczysz czy to taki wymysł mediów.

 • lolek

  Jednym z objawów strachu jest wyparcie. Przejdź lepiej już do kolejnego etapu bo te wasze brednie że covida nie ma są nudne. Zapraszam do szpitala. Zobaczysz czy to taki wymysł mediów.

 • Hrabia

  Nikt nie twierdzi że wirusa nie ma, natomuast środki zapobiegawsze są na wyrost i powodują więcej szkody niż pożytku.

 • boluś

  Zdała by sie s'ciepionka na gupota! I nojlepij w rozpylaczu ,coby jednom seriom zaszczepić jak najwiyncyj!

 • lol

  Tobie nawet dawka dla słonia by nie pomogła.

 • boluś

  oki' wezna dawka dlo wielo'rypa !

 • lol

  Jest światełko w tunelu...

 • boluś

  ciś ku niymu i niy zbaczej' pozdro do św PYJTRA !

 • darek

  Na razie to koncerny farmaceutyczne robią sobie polewkę z ludzi i całej UE. Szczepionek mają tyle, że już spokojnie by pół Europy zaszczepili, ale teraz wyścig kto zapłaci więcej. Prawda jest też taka, że UE jako ostatnia sobie poradzi z pandemią ze względu na to, że jest zbyt swobodny przepływ ludzi między granicami, a każdy kraj ma różne obostrzenia, które co chwila są zmieniane i tak koło się toczy.

 • boluś

  Kilku szczepień to jej jeszcze brakuje' jak myślicie ' łod czego?

 • Głomb

  Genetyczny zawrót głowy , ratuj się kto może bo nawet woda święcona ci nie pomoże.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.