Wiadomości z Rudy Śląskiej

Góra zużytych opon piętrzy się przy ul. Kochłowickiej. To plaga nielegalnych wysypisk

 • Dodano: 2021-08-31 14:30

Tony śmieci, góry zużytych opon, foliowe reklamówki, stare meble, a nawet telewizory – wielu mieszkańców Rudy Śląskiej zamiast wyrzucać śmieci w miejscach do tego przeznaczonych, wybiera drogę na skróty, zaśmiecając okolicę.

Dzikie wysypiska pojawiają się na terenie całego miasta

Proceder nielegalnego „podrzucania” śmieci do lasu, na łąki i zaśmiecania każdego skrawka zieleni kwitnie od lat. Za osobami parającymi się takimi praktykami przemawia brak wyobraźni, brak odpowiedzialności i chęć zaoszczędzenia. Ta nieczysta gra trwa. Rękawice podejmują nie tylko odpowiednie służby, ale także społecznicy, którzy z własnej nieprzymuszonej woli co pewien czas organizują sprzątanie swojej okolicy. Nie tak to jednak powinno wyglądać.

- Chciałbym, aby przy takiej pogodzie grzyby rosły jak szalone. Niestety nie można mieć wszystkiego, bo wyrastają dzikie wysypiska. Przerażające jest to, ile ich w ostatnim czasie powstaje. Wiecie co? Nie ogarniam takiego postępowania. Jak można swoje śmieci porzucić w krzakach? To dowód na to, że można nie mieć rozumu? No bo jak to wyjaśnić? – napisał na swoim facebookowym profilu radny Rafał Wypior. 

Radny apeluje do mieszkańców, aby w przypadku gdy zauważą takie dzikie wysypiska, alarmowali odpowiednie służby, czyli straż miejską.

Tym razem wysypisko utworzono przy ulicy Kochłowickiej, tuż przy autostradzie. W bliskiej odległości powstało kolejne, składające się z worków z odpadami. 

To nie jedyne złe wieści związane z nielegalnymi wysypiskami. 

- Na profilu Rafał Wypior, radny z Rudy Śląskiej pojawiła się informacja o nowym wysypisku śmieci w Rudzie Śląskiej. Tymczasem w Halembie wzorcowe miejsce do robienia imprez w lesie – poinformował radny Łukasz Wodarski.

Komentarze (11)    dodaj »

 • zakamuflowany

  ruda ślonska i ościenne miasta to jedno wielkie wysypisko śmieci skuli plagi goroli!!!

 • sznita s tustym

  gorole to ciarachy!!!

 • Mieszkaniec

  A czego można wymagać od upośledzonej patologii ?, miasto pod każdym względem tragedia, na każdym kroku syf i pełno śmieci. Władze miasta powinny postawić na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży, I przy zaostrzonych karach może coś się zmieni na lepsze. Dzikie wysypiska i pełno śmieci w mieście to jedno, a drugim palącym problemem jest niska emisja w sezonie grzewczym. Ja się pytam jaki plan mają władze miasta na to aby te problemy rozwiązać ? Bo chyba nikt niechce tego a by Ruda Śląska i okolice były dalej kojażone jako największy syf w Polsce.

 • boluś

  Ty skojażony ?Eli niydorobiony? Kcesz KóńMyntować inkszych naucz sie łOrtografi ło ecoLOGI niy wspomna. Ło upośledzyniach pogodej ze sfoim PSIhologiym.

 • jeb.rsl

  co ma piernik do wiatraka? .... u siebie tez na posesji wywalasz smieci czy w bloku? bo ..podrożało? po prostu miasto syfu i geeto (ale nie wykluczam iż mógł to wywalic ktos z miast osciennych )z drugiej stony mozektórys z mega pseudo serwisów mechaników ?? bo raczej tyle opon jeden koles nie na zbierał i jeszcze po przecinane w ten sam sposób

 • gryps

  Podnieść drastycznie grzywny za taki proceder, ukarać paru dla przykładu i zobaczycie, że będzie efekt. Nic tak nie przemówi do Polaka jak dostanie po kieszeni.

 • boluś

  To samochodowe czy mózgowe?niyPO'radnych i ZARZONDu?

 • Ja

  Karać jeszcze raz karać brudasów wynieśli to z domu znaleźć takiego brudasa i zawieść do jego brudnego mieszkania

 • tomasz

  opony pociete czyli ,felgi na złom , reszta do lasu, jeden pszok w miescie......powinni byc dwa!

 • olo

  jacy radni, takie miasto.....

 • #DziedzicRaus

  Zarząd miasta wielokrotnie dopuścił się kłamstwa łącząc nowe przepisy z podnoszeniem cen wywozu śmieci. Pamiętam jak przekonywano społeczeństwo, że nowa sytuacja prawna powinna zakończyć sprawę "dzikich wysypisk". Jak widać niestety dalej mamy te wątpliwe przyjemności. Im droższe śmieci tym więcej takich wysypisk będzie!!! A kłamcy zajmują stołki w mieście!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również