Wiadomości z Rudy Śląskiej

Górnicy z halembskiej kopalni zbierają na leczenie 14-letniego Dominika!

 • Dodano: 2023-08-31 13:45

Syn jednego z górników pracującego w halembskim oddziale KWK Ruda zachorował na złośliwy nowotwór. Koledzy z pracy postanowili pomóc rodzinie w potrzebie i wesprzeć zbiórkę na leczenie i rehabilitację chłopca.

Chłopak wchodzący w dorosłość

Przed 14-letnim Dominikiem świat stoi otworem – jeszcze niedawno myślał głównie o tym, jaką szkołę średnią wybrać. Niestety, przyszłość nastolatka stoi pod znakiem zapytania – w maju tego roku okazało się, że chłopak ma złośliwego guza w okolicy szyszynki. Powodował on bóle głowy i zmęczenie, które na początku rodzice chłopca interpretowali jako objawy stresu spowodowanego zbliżającymi się egzaminami 8-klasisty. Gdy u Dominika pojawiły się wymioty, podwójne widzenie, uciekające oko i drętwienie ręki i twarzy, rodzice od razu udali się z chłopcem do szpitala.

- Później wszystko działo się szybko. Dowiedziałam się, że mój syn ma w głowie guza! Od razu został przewieziony na oddział neurochirurgii. Po wykonaniu badań okazało się, że to rzadki, germinalny nowotwór złośliwy. Pomimo występujących wcześniej objawów szok był ogromny! – opowiada mama Dominika.

Guza wycięto i wdrożono chemioterapię, która bardzo osłabia młody organizm. Po zakończeniu 4. chemii Dominika czeka terapia protonowa. Niestety istnieje ryzyko, że guz może odrosnąć. 

Zbiórka na leczenie

Leczenie i rehabilitacja pochłaniają ogromne koszty, dlatego rodzina Dominika postanowiła uruchomić zbiórkę na portalu siepomaga.pl. W pomoc chłopcu zaangażowali się również górnicy z KWK Ruda, oddziału w Halembie. Właśnie tam pracuje tata chłopca. Na bramie przy wejściu do Ruchu Halemba KWK Ruda stanęła skarbonka, do której można wrzucać datki na leczenie Dominika. Kolejną puszkę umieszczono w budynku dyrekcji. Górnicy apelują o wsparcie Dominika w walce o zdrowie!

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ!

Komentarze (5)    dodaj »

 • tomex

  na co ? spojrz na statystyki wakacji.

 • Rudolf

  Podatki idą na samotne matki.

 • A.

  Bardzo współczuję. Nie ma nic gorszego gdy coś złego dolega naszym dzieciom. Życzę powrotu do zdrowia

 • The truth

  Jedno zasadnicze pytanie. Na co &$#@? idą nasze podatki ?? Czemu zwykli ludzie muszą pomagać. Wstajemy z kolan ??? Mam nadzieję z najlepszego punktu mojego serca że młody wyzdrowieje.

 • Halymbiok

  Na 460 osłów, a zwłaszcza na najmniejszego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również