Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gra miejska z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego

  • Dodano: 2021-06-19 17:15, aktualizacja: 2021-06-20 12:46

Rudzcy harcerze spotkali się dzisiaj na uroczystym apelu przed historyczno-przygodową grą miejską! W ten sposób upamiętnili 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.


"Szlakiem naszych bohaterów" - gra miejska w Rudzie Śląskiej

"Szlakiem naszych bohaterów" – to hasło gry miejskiej, która odbywa się dziś z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. Wydarzenie, które zostało przygotowane przez harcerzy, rozpoczęło się od uroczystego apelu na rynku w Nowym Bytomiu.


Uczestnicy gry miejskiej przenieśli się do czasów III Powstania Śląskiego

Po uroczystym apelu harcerze rozpoczęli zabawę. Podczas gry jej uczestnicy wcielali się w oddział powstańców, który miał do wykonania wiele zadań w czasie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy gracze musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać różne polecenia, a przy okazji odkryli ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.

- Co więcej, podczas gry uczestnicy poznali historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz Plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Podczas swojej wędrówki musieli jednak wykazać się sprytem, jak i wieloma umiejętnościami. Ważnym aspektem całej rozgrywki było przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu – zaznacza pwd. Krystian Niegel, rzecznik prasowy hufca ZHP Ruda Śląska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.