Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gra miejska z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego

  • Dodano: 2021-06-19 17:15, aktualizacja: 2021-06-20 12:46

Rudzcy harcerze spotkali się dzisiaj na uroczystym apelu przed historyczno-przygodową grą miejską! W ten sposób upamiętnili 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.


"Szlakiem naszych bohaterów" - gra miejska w Rudzie Śląskiej

"Szlakiem naszych bohaterów" – to hasło gry miejskiej, która odbywa się dziś z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. Wydarzenie, które zostało przygotowane przez harcerzy, rozpoczęło się od uroczystego apelu na rynku w Nowym Bytomiu.


Uczestnicy gry miejskiej przenieśli się do czasów III Powstania Śląskiego

Po uroczystym apelu harcerze rozpoczęli zabawę. Podczas gry jej uczestnicy wcielali się w oddział powstańców, który miał do wykonania wiele zadań w czasie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy gracze musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać różne polecenia, a przy okazji odkryli ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.

- Co więcej, podczas gry uczestnicy poznali historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz Plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Podczas swojej wędrówki musieli jednak wykazać się sprytem, jak i wieloma umiejętnościami. Ważnym aspektem całej rozgrywki było przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu – zaznacza pwd. Krystian Niegel, rzecznik prasowy hufca ZHP Ruda Śląska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również