Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grażyna Dziedzic poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski

 • Dodano: 2020-07-10 09:00, aktualizacja: 2020-07-10 10:11

Kilka dni temu wiceprezydent Rudy Śląskiej - Krzysztof Mejer poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski. Na podobny krok zdecydowała się Grażyna Dziedzic. Prezydent Rudy Śląskiej opublikowała wczoraj w mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie. 

Do wyborów prezydenckich pozostało już naprawdę niewiele czasu. Przed nami jeszcze tylko kilkadziesiąt godzin kampanii wyborczych, zanim będziemy zobowiązani udać się do urn. Drugą turę wyborów prezydenckich zaplanowano na niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej kandydaci, którzy w pierwszym głosowaniu (28 czerwca) uzyskali najwyższe poparcie - urzędujący prezydent, popierany przez PiS Andrzej Duda (43,50 proc.) oraz prezydent Warszawy i kandydat KO Rafał Trzaskowski (30,46 proc.).

Przed II turą obydwaj kandydaci zabiegają o poparcie różnych środowisk. Rafał Trzaskowski może na nie liczyć również w Rudzie Śląskiej. Na początku tygodnia na fanpage'u wiceprezydenta Rudy Śląskiej pojawił się post, w którym Krzysztof Mejer popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj na podobny krok zdecydowała się prezydent Grażyna Dziedzic. 

- W najbliższą niedzielę druga tura wyborów Prezydenta RP. Ich wynik będzie miał ogromne znaczenie także dla przyszłości samorządów lokalnych - napisała Grażyna Dziedzic. - Zawsze podkreślałam, że jestem samorządowcem, dla którego najważniejsza jest Ruda Śląska, a nie politykiem, kierującym się partyjnymi kalkulacjami. Dlatego kluczowe dla mnie jest to, który z kandydatów gwarantuje samorządom poważne traktowanie i prawo głosu w sprawach, które nas dotyczą. I dlatego zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego - zadeklarowała. 

Prezydent Rudy Śląskiej zaznaczyła, że jednym z czynników, które wpłynęły na jej decyzję, było zamieszczenie w programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego punktu o powołaniu Prezydenckiej Rady Samorządowej.

- W sytuacji, kiedy taka rada będzie analizowała wpływ aktów prawnych na funkcjonowanie samorządu, nie będziemy już stawiani przed koniecznością stosowania prawa, które nie uwzględnia naszych sugestii, płynących z codziennej praktyki - napisała prezydent. - Dużym problemem dla samorządowych budżetów w ostatnich latach jest fakt, że rośnie liczba zadań, które rząd na nas nakłada, ale nie zwiększają się środki, które powinny do nas trafiać w ślad za nowymi obowiązkami. Rafał Trzaskowski zadeklarował, że będzie dążył do odwrócenia tego trendu - dodała Grażyna Dziedzic. 

Na koniec swojego oświadczenia prezydent zaapelowała do wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych, o udział w drugiej turze wyborów. 

- Ja nie mam wątpliwości, na kogo oddać głos w niedzielę. Przede wszystkim jednak proszę wszystkich, niezależnie kogo popierają, o udział w drugiej turze wyborów. Im wyższa frekwencja, tym większa waga wyniku. 28 czerwca zdaliśmy obywatelski egzamin, ale jestem przekonana, że 12 lipca możemy jeszcze frekwencję poprawić - podsumowała Grażyna Dziedzic

Komentarze (48)    dodaj »

 • Karl

  Mnie to tylko zastanawia czy zarówno ona, jej zastępca jak i sam poparty zdają sobie sprawę że to tak naprawdę niedźwiedzia przysługa...

 • tre cool

  No to najwyższy czas wymienić te menty zarządzające naszym miastem.

 • Rudzianin

  To znaczy ze czas na wymiane pani Dziedzic i jej zastępcę. Do boju Rudzianie trza sie ich pozbyć w następnych wyborach samorządowych.

 • KOMISARZ

  PANI GRAŻYNA DZIEDZIC JEST NIEPOROZUMIENIEM DLA RUDY ŚLASKIEJ! W SWOICH POGLĄDACH REPREZENTUJE ZLEPEK SLD- PO. ZNISZCZY KAŻDEGO, KTO MYSLI INACZEJ! PROWADZI FAŁSZYWĄ PROPAGANDĘ, AGITUJAC NA SPOTKANIACH W MIEŚCIE SENIORÓW, KTÓRZY NIE MAJĄ POJĘCIA O JEJ PRAWDZIWYM INTERESIE. DO TEJ PORY ZDEGRADOWAŁA WIELU NAPRAWDĘ MĄDRYCH PRACOWNIKÓW. NIE CHCĄ MIECM Z NIA NIC WSPÓLNEGO! NA ICH MIEJSCU ZASIEDLI LUDZIE, KTÓRYCH POZIOM WIEDZY WPROWADZA W ZAWRÓT GŁOWY!! NAPRAWDĘ NIKOGO NIE ZDZIWIŁBY FAKT, ŻE ZAMIAST TRZASKOWSKIEGO ZAPROSIŁABY ROBERTA BIEDRONIA. TO DO NIEJ PODOBNE I BARDZO MOŻLIWE, TAK JAK MOŻLIWY BYŁ MOBBING, ZA KTÓRY ZOSTAŁA SŁUSZNIE WYRZUCONA Z MOPS-U. CZY RUDZIANIE O TYM WIEDZĄ? KOGOŚ TAKIEGO WYBRALI! OBŁUDA I WSTYD!

 • Boguś

  Może jakieś testy dla pani prezydent ? Brak maseczki ? Przytulanie się ? To jest skandal jak się zachowuje zasady społecznej izolacji. Zły przykład.

 • wyborca

  Andrzej Duda prezydentem na następne 5 lat .

 • tom

  Wstyd mi się przyznać że głosowałem na panią prezydent :(

 • 30 srebrników

  Dwa dni do wyborów a T u s k wyzywa od bolszewika. Do sprawdzenia w mediach społecznościowych. Judasz.

 • Dolas

  Oni razem mają w Rudzie poparcie 0,......% Mega autorytety, warto posłuchać opinii:)))

 • wyborca1

  Ale nie rozwala .Na niższy wiek emerytalny miało być nas nie stać , na 500 plus jak zapewniał Tusk nie znajdzie się pieniędzy , a potem on i opozycja wieszczyli ,że tych pieniędzy po kilku miesiącach i tak zabraknie.Nie dość że nie zabrakło to poszerzono te ofertę na wszystkie dzieci , a potem jeszcze doszło i wciąż dochodzi wiele innych dodatków.Czy to ,źle ,że zasilają nasze budżety domowe ?Czyż to nie za Dudy i rządów Pis znikło bezrobocie .Czy widzicie gdzieś może biedne wygłodzone dzieci.Na razie gospodarka trzyma się dobrze i wiele statystyk to potwierdza .Polska jest krajem bezpiecznym i atrakcyjnym dla inwestorów zagranicznych i turystów , którzy odwiedzają coraz liczniej nasz rozwijający się kraj .Doceńmy to co mamy , sięgnijmy pamięcią wstecz i odpowiedzmy sobie na pytanie czy nie żyje nam się teraz o wiele lepiej .Nie twierdzę ,że to jest zasługa wyłącznie Pisu .Absolutnie , poprzednie ellty rządzące też miały jakiś wpływ na stan naszej gospodarki i kondycję kraju .Teraz jednak dostrzegam większą stabilizację i mimo wszystko ze strony rządu większą troskę o ludzi .Sama gospodarka też dobrze się rozwija .Wydawało się ,że po załamaniu związanym z koronawirusem już się nie pozbieramy , a tak na dobrą sprawę można powiedzieć ,że najgorsze mamy za sobą .Jak mało państw na świecie przeszliśmy bardzo łagodnie przez pandemię.Zawsze można więcej i lepiej ale trzeba przyznać choć to niektórym przez gardło nie przechodzi ,że w tym raju całkiem znośnie się żyje .Jedynie czego brakuje to zgody narodowej.To wszystko za daleko niestety zaszło ,obarczanie winą dlaczego tak się dzieje którejś ze stron nie ma sensu bo wszyscy są temu jednakowo winni.Dlatego nie ma się co łudzić ,że jak to zapowiada Trzaskowski będzie prezydentem wszystkich Polaków .Nie będzie tak samo zresztą jak Duda ani nikt inny.

 • znawca

  Na wszystko nas stać bo żyjmy na kredytach , które kilka pokoleń będzie spłacać . Stać nas bo jest dodruk pieniędzy , co wiąże się ze spadkiem złotówki i PKB. Proszę sobie sprawdzić z czym się to dla wiąże.

 • Lila

  Bardzo dobry komentarz, zgadzam się w 100 %.

 • Magda

  Raczej Pan nie jest przedsiębiorcą ?! Owszem jestem za pomocą dla rodzin z dziećmi , jednak gdy ich matki pracują i płacą podatki, a nie tylko rodzą wiele dzieci i żyją z samej pomocy , gdyż pracować im się " nie opłaca" , przecież ktoś musi na to zarobić . Często niestety wspomaga się w ten sposób rodziny patologiczne , wszystko idzie na przelew i papierosy . Praca powinna być obowiązkowa , dostajesz pomoc płac podatki .

 • Karl

  Za tych pasożytów przedsiębiorców, szczególnie mikro to się powinny w końcu wziąć odpowiednie służby typu US i PIP, a nie tolerować patologię tam występującą.

 • olo

  Zgoda."Lepsze" jest wrogiem dobrego.

 • Manolo

  Co ci panujący nam sobą reprezentują? Ja zagłosuję im na złość i mój głos ma najlepszy prezydent Andrzej Duda.

 • Faust

  Teraz zachęcają! ale jak wygra Duda to dopiero zrobią akcję, że wybory sfałszowane! Włodarze chcą swojego prezydenta! i Cham się uprze i co im zrobicie!?

 • bobo frut

  Niepełnosprawna artystka zostaje usunięta z fundacji która ją wspierała tylko dla tego, że będzie głosować na Dudę. Fundacją kieruje polityk z PO. WSTYD.

 • Karol Nowok

  Sama postkomuna. I jak na byc dobrze na tym swiecie. Jasnie panstwo chca oplywac w luksusach, a biedacy maja siedziec w domach a nie nad morze jezdzic. Nie pasuje im, ze normalne rodziny moga teraz posylac dzieci na tenis czy jazde konna. To przeciez bylo zarezerwowane dla‘elity’. Nie moga sie teraz niczym wyroznic z ‘pospolstwem’.

 • boluś

  A kogo obchodzą jeszcze "wybory*Peppy? Te borajstwo jeszcze cokolwiek kuma?

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również