Wiadomości z Rudy Śląskiej

Groźny wypadek w Rudzie Śląskiej. Motocyklista został przetransportowany do szpitala

 • Dodano: 2021-07-29 15:00, aktualizacja: 2021-08-02 14:33

W czwartek, 29 lipca, na skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Jankowskiego i Katowickiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Motocyklista został przetransportowany do szpitala. 


AKTUALIZACJA: Sprawcą tego zdarzenia był kierujący renault, który skręcając z ulicy 1 Maja w ulicę Jankowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście.

- W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został 32-letni motocyklista, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Był przytomny. W chwili obecnej w sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze - mówił asp. Roman Aleksandrowicz.


Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ulic 1 maja, Jankowskiego i Katowickiej. Według wstępnych ustaleń policji doszło tam do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Na razie nie są znane dokładne okoliczności tego zdarzenia. Jak poinformował aspirant Roman Aleksandrowicz z KMP w Rudzie Śląskiej, motocyklista został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. 

- Na miejscu trwa akcja służb. Motocyklista jest przytomny. Został przetransportowany do szpitala na badania - mówił asp. Roman Aleksandrowicz.

Policja bada okoliczności tego zdarzenia. Ulica 1 Maja jest jednak przejezdna. Ruch odbywa się wahadłowo. 

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Sivy1987

  Z tego co wiem, to motocyklista jechał prawidłowo a kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo.

 • ANTY UE

  Przypuszczam że motocyklista jechał około 50 km/h i to przyczyniło się do wypadku

 • Ola

  Jeśli jakiś kierowca wymusił pierwszeństwo, to sprawą drugorzędna jest to z jaką prędkością jechał motocykl. To włączający się do ruchu musi zachować ostrożnosc a jeśli nie jest pewny manewru to go nie wykonuje. To tylko wymaga myślenia.

 • Lolek

  To nie jest tak. To skrzyżowanie ma akurat pasy do skrętu na przecie siebie. Jeśli motocykl jechał naprawdę szybko To osobówka ma problem z zobaczeniem go. Już kiedyś tam był podobny wypadek. Te pasy do skrętu w lewo z 1 maja są źle zrobione.

 • Kierowca

  Zgadzam się,to ja kierowałem tą osobówką i widziałem ten motocykl ale 200 metrów dalej i miałem dużo czasu aby prawidłowo opuścić skrzowanie ale jechał za szybko i nawet nie chamował i bum, ja najlepiej wiem jak było.

 • billi

  a jakie miałes swiatła chyba nie zielone

 • Nero

  Masz rację.

 • asdf

  Sugeruję się zapoznać z wyrokami sądowymi w sprawach, gdzie ktoś miał pierwszeństwo, ale przekraczał prędkość - mocno zburzy to twój światopogląd ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.