Wiadomości z Rudy Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów - kwiecień i maj 2021 r.

 • Dodano: 2021-03-25 13:45, aktualizacja: 2021-04-23 13:48

Urząd Miasta Ruda Śląska prezentuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych w kwietniu oraz maju 2021 r. Wywóz odpadów odbywa się w godzinach od 06:00 do 22:00. W dniu wywozu od godziny 06:00 pojemniki i worki powinny być wystawione przed posesją w miejscu widocznym dla pracowników firmy (pracownicy firmy nie mają prawa wchodzenia na teren posesji).

PRZEOCZENIE TERMINU ODBIORU ODPADÓW ODROCZY GO DO NAJBLIŻSZEGO TERMINU, ZGODNEGO Z HARMONOGRAMEM

Harmonogram odbioru odpadów 

Harmonogram odbioru odpadów dla nieruchomości położonych na północ od autostrady A4 (obsługuje PreZero Serwis Południe Sp. z o.o.)  POBIERZ
Harmonogram odbioru odpadów dla nieruchomości położonych na południe od autostrady A4 (obsługuje Remondis Górny Śląsk Sp. z o.o.) POBIERZ


Zmiany w organizacji odbioru odpadów komunalnych

Już w styczniu 2021 r. w życie wszedł szereg zmian w organizacji odbioru odpadów komunalnych, które uchwalone zostały podczas wcześniejszych sesji Rady Miasta. Jedną z nich jest zwiększenie częstotliwości pozbywania się popiołu i żużli z palenisk domowych. Wcześniej były one odbierane raz w miesiącu, w tym roku w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu odbierane będą raz na dwa tygodnie.

Zmieniła się także częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe. Od listopada do marca jest to raz miesiącu, a w pozostałych miesiącach raz na dwa tygodnie.

Bioodpady z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają tam odpady komunalne, od kwietnia do października są odbierane raz na dwa tygodnie, natomiast od listopada do marca raz w miesiącu. Tak samo zorganizowany jest odbiór bioodpadów z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, z których dotąd od kwietnia do października były one odbierane raz na dwa tygodnie, a poza tym jeden raz w grudniu i jeden raz w lutym.

Na bioodpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych nieruchomości wielorodzinnych przysługiwać będzie sześć razy w roku kontener o pojemności 3 m3 lub 5 m3 na placyk gospodarczy na podstawie wniosku właściciela lub zarządcy nieruchomości. Jeżeli nie będzie możliwości ustawienia kontenera, to może on zostać zastąpiony workami o łącznej pojemności nie przekraczającej 5 m3. Nadwyżkę takich odpadów należy przekazać we własnym zakresie do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych można przekazywać odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki.

Warto przypomnieć także, że od 1 lutego 2021 roku mieszkańcy Rudy Śląskiej płacą miesięcznie 30 zł za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli je segregują. Stawka dla niespełniających tego obowiązku jest dwa razy wyższa. 

Komentarze (13)    dodaj »

 • Jola W.

  harmonogram najgłupszy jak można było coś takiego przygotować ,cykać co dwa miesiące i szukać to w załącznikach.Pani Prezydent za co my mieszkańcy tyle płacimy!!!

 • Mark

  Jeden wielki [...] za nasze ciężkie pieniądze. Godula już chyba nie należy do Rudy Śląskiej, bo nigdzie nie ma harmonogramu. Ale opłatę za wywóz potrafili większą zorganizować, tylko informacji brak.

 • Rudzianka

  Dziadostwo jakich mało, mamy maj a człowiek nie potrafi dowiedzieć się kiedy jest wywóz śmieci w Goduli. Kilka lat temu było taniej, harmonogram na cały rok i przejrzyście ulicami opisany. Ktoś chyba za ten bałagan informacyjny ponosi odpowiedzialność????

 • Adamiok Henryk

  Dla Rudy Śląskiej 1 również nie ma harmonogramu!!!

 • Anna

  Szukam harmonogramu na wywóz nieczystości dla Kochłowic i nie mogę znaleźć, to są kpiny z podatników ale płacić trzeba.Czy nie ma odpowiedzialnej osoby, która w końcu rzetelnie wykonała by swoją pracę.

 • niezadowolony mieszkaniec

  czy w Urzedzie nie ma dobrego informatyka .Szukam harmonogramu dla Goduli i nie moge znalezć ,tylko sa Bielszowice to sa chyba jakieś jaja.....

 • Jurek 608

  Czy ktoś w urzędzie miejskim myśli, każą płacić krocie a nie umią udostępnić mądrze harmonogramu. P. Prezydent zainteresuj się podległymi pracownikami za to ci społeczeństwo płaci

 • niezadowolona

  Dlaczego wszystkie załączniki na tej stronie się otwierają tylko te które są nam potrzebne nie można . Czy nie można w inny sposób bardziej dostępny przekazać prostym ludziom HARMONOGRAMU WYWOZU NIECZYSTOŚCI na przykład ulicami tak w innych miastach a nie w załącznikach

 • Mieszkanka

  Dokładnie! Nie wszyscy muszą być biegli w obsłudze komputerów i skalkulowanych aplikacji. Czy nie można normalnie na stronie internetowej czy Urzędu, czy to może tej firmy zajmującej się wywozem śmieci w zakładce po prostu zrobić wykaz ulic... Każdy sobie zajrzy, sprawdzi i wszystko wiadomo. Mieszkańcami i właścicielami nieruchomości są także starsi ludzie i nie zawsze wszystko jest dla nich proste i zrozumiałe w takiej formie.

 • MAREK

  Nie można tego ustalić na cały rok?!!! tylko takie kapanie po 2-3 miesiące. Albo przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem! W pierwszym kwartale i tak był błąd - śmieci segregowane wg. harmonogramu na Bykowinie miały być odebrane 09.03.2021 a panowie przyjechali 08.03.2021 i musiałem magazynować kolejny miesiąc. Jak ktoś to publikuje to niech da koledze do sprawdzenia!

 • Zgred

  Jak zwykle problem z pobraniem załączników...

 • Dzialkowiec

  A jak wygląda odbiór w ROD.? jest to teren rekreacyjno wypoczynkowy a kontenerów na bio brak

 • zik

  a co zrobić z lodówką

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również