Wiadomości z Rudy Śląskiej

IV Jarmark Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-12-17 18:30, aktualizacja: 2022-12-20 08:03

Wieńce, ręcznie robione bombki czy stroiki to i wiele innych niepowtarzalnych rzeczy można bylo zakupić podczas czwartego Jarmarku Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie. Nie zabrakło także ciepłego poczęstunku i wyjątkowych występów rudzkich artystów.

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w Rudzie

Wydarzenie zostało zainaugurowane o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 20.00. Jarmark odbywa się na terenach przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Z okolicy zjechali się rękodzielnicy, którzy prezentują swoje wyroby na barwnych straganach. Znajdziemy tu m.in.: ceramikę, ręcznie wykonywaną biżuterię, ozdoby z filcu, koronki, ręcznie malowane bombki, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe. Pojawili się też producenci dobrego jedzenia.

Jak co roku podczas jarmarku odbyły się warsztaty zdobienia pierników oraz kartek świątecznych dla najmłodszych, jak i dla tych starszych. Nie zabrakło też świątecznej muzyki i spotkania ze Świętym Mikołajem. 

W organizację wydarzenia zaangażowali się także uczniowie rudzkich szkół.

- To już czwarty Jarmark więc powoli staje się tradycją. Staramy się, żeby była to okazja do spotkania się lokalnej społeczności i jej integracji. Dzięki występom dzieci, młodzieży szkolnej i lokalnych artystów, stoiskom szkół i miejscowych drobnych wytwórców jest to okazja do wzajemnego poznania się - mówi Janusz Żurek, jeden z organizatorów wydarzenia. 

Najnowsze ogłoszenia z Rudy Śląskiej Sprawdź

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rudzie

Pierwszy raz jarmark został zorganizowany w 2018 roku, wtedy zgromadził wielu lokalnych wystawców i artystów. W tym roku będzie tak samo. Głównymi organizatorami jarmarku są - Krzysztof Piechaczek, Marek Szymański, Sławomir Nowrot i Janusz Żurek. To pierwsza edycja jarmarku, która odbędzie się bez jego inicjatorki - Elżbiety Żurek, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku. Całe przedsięwzięcie odbywa się dzięki życzliwości księdza proboszcza parafii MBR - Tadeusza Pukocza.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Rudzianka

  Jeszcze się taki nie urodził co, by Wszystkim wygodził. Jak się coś się dzieje...źle. Jak się nic nie dzieje też, jest źle.

 • Maria

  Uwielbiam jarmarki. Można poznać wielu wspaniałych ludzi. Podziwiam ich twórczość. Sama kupiłam kilka pięknych ozdób

 • boluś

  Pytom po roz wtóry ' fto za tyn CYRK buli ? Za tyn lans Pierończyka i NIYpoRADNYCH przy pustym placu ! Biercie łopaty i odśniyżejcie ! Przinajmnij zrobicie coś POŻYTECZNEGO ! Za WASZO stawka chyntnie polotom z szybrem bez cołki miesiąc a niy bez pora godzin ŚCIEMY !

 • boluś

  Zamiast rżnąć głupa ' by poodsnieżali chodniki !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również