Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak budować społeczeństwo informacyjne w regionach?

  • Dodano: 2008-03-18 08:49, aktualizacja: 2008-03-19 09:57

Górnośląski Inkubator Technologiczny gościł uczestników Regionalnego Konwentu Społeczeństwa Informacyjnego zorganizowanego przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego.

6 i 7 marca 2008r. uczestniczący w konwencie przedstawiciele urzędów marszałkowskich z całej Polski wymieniali doświadczenia oraz dzielili się wiedzą w zakresie użyteczności Internetu i jego zastosowań.

Drugi dzień konwentu miał formę warsztatową, podczas której pracowano nad tematami:

  1. potencjał rozwiązań tkwiących w Internecie pod kątem rozwoju społeczności lokalnych oraz rozwoju przedsiębiorczości omawiający zagadnienia e-administracji, e-zdrowia, zarządzanie zasobami województwa, kontrola kosztów, ochrona środowiska,
  2. techniczne aspekty budowy społeczeństwa informacyjnego: budowa sieci dostępowych, rozbudowa aplikacji umożliwiające efektywne korzystanie z Internetu pod kątem wsparcia budowy takich rozwiązań, edukacja mieszkańców i przedsiębiorców,
  3. wizja rozwoju Internetu i jego zastosowań: rozwój Internetu w wersji mobilnej, rozwój usług komercyjnych świadczonych drogą elektroniczną, obecność Internetu w życiu człowieka i potencjał jaki niesie ze sobą udział w cyfrowej rewolucji.

Celem Konwentu jest przygotowanie Rezolucji RKSI, będącej rekomendacją dla wszystkich marszałków jak budować społeczeństwo informacyjne i która zostanie przedstawiona na Konwencie Marszałków. Patronat nad RKSI objął Bogusław Śmigielski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Więcej o konwencie na www.e-slask.pl

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również