Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jednośladem bezpiecznie do celu. Policjanci prowadzili akcję

 • Dodano: 2020-06-23 06:15, aktualizacja: 2020-06-23 07:54

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

ZOBACZ NAGRANIE

Na bezpieczeństwo rowerzystów znaczący wpływ ma ich zachowanie w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, oraz właściwie wyposażony rower. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej kolejny raz prowadzili akcję mającą zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów. Tym razem policjanci skupiali się przede wszystkim na edukacji. Nie tylko według naszych obserwacji wielu kierowców zapomina, że rowerzyści są tak jak i oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. O błędach jakie popełniają najczęściej kierowcy opowiedział policjantom jeden z rudzkich cyklistów. Dzięki temu przygotowaliśmy krótki materiał edukacyjny w którym zwracamy uwagę na podstawowe względy bezpieczeństwa. Oczywiście w ramach prowadzonej akcji chcemy także przypominać i uświadamiać rowerzystom, że sami w dużej mierze mają wpływ na swoje bezpieczeństwo na drogach.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Górnik

  A Straż Miejska ma wogóle jakieś akcje?, czy tylko jeżdżą z punktu A do punktu B chwilę odpocząć i znów w kółko. Już kilka razy to widziałem.

 • Achim

  WNIOSKUJĘ O UMOŻLIWIENIE PORUSZANIA SIę CHODNIKIEM PRZY CAŁEJ DŁUGOŚCI UL. 1 MAJA GDZIE NIE MA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ.Droga jest bardzo niebezpieczna dla rowerzystów a uprzejmi Panowie Policjanci lubią lepić mandaty głownie w okolicy węzła A4

 • kierowca/rowerzysta

  zapraszamy czesciej na bykowinę, gdzie ścierzka z 2 stron a rowerki ("kolarze") pedałują srodkiem drogi..

 • lesiu

  a wyjeżdżający pojazdami z osiedli nie wiedzą kto ma pierwszeństwo

 • Krzywy

  Wiedzą. Tylko durnie tak zaprojektowali ścieżki rowerowe i pasy, że kierowcy muszą zatrzymać się na ścieżce rowerowej i przejściu, aby zobaczyć, czy mogą bezpiecznie włączyć się do Górnośląskiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.