Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jesienna edycja zawodów jeździeckich - Puchar Omegi 2021

  • Dodano: 2021-10-01 18:00, aktualizacja: 2021-10-04 09:21

Już jutro, 2 października, Sportowy Klub Jeździecki OMEGA w Rudzie Śląskiej organizuje jesienną edycję zawodów jeździeckich - Puchar Omegi 2021.

Cykl zawodów Pucharu Omegi odbywa się dwa razy w roku

Cykl zawodów Pucharu Omegi odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Dzięki nim swoje umiejętności zaprezentować mogą starsi i młodsi miłośnicy jeździectwa. Puchar Omegi jest również elementem cyklu przygotowań zawodników klubu do takich imprez jak Mistrzostwa Polski WKKW czy Akademickie Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu.

Puchar Omegi jest także wydarzeniem, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom Rudy Śląskiej i okolic ideę i piękno jeździectwa nie tylko w wymiarze sportu, ale także jako sztuki, pasji i miłości do koni. Corocznie odbywająca się impreza oprócz rywalizacji sportowej jest okazją do spędzania czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Zawody odbywają się w Stajni Omega przy ul. Władysława Jagiełły 11 w Rudzie Śląskiej.

Planowany harmonogram imprezy:

  • 14.00 Konkurs skoków przez przeszkody,
  • 15:00 Dekoracja zwycięzców, wybór Najlepszego Jeźdźca stajni Omega 2021,
  • 15:20 Konkurs ujeżdżenia,
  • 16:40 Dekoracja zwycięzców, wybór Najlepszego Jeźdźca Stajni Omega 2021.

Sportowy Klub Jeździecki OMEGA

Sportowy Klub Jeździecki OMEGA istnieje od 2008 roku. Zrzesza młodzież i dorosłych z okolicznych miast województwa śląskiego. W Klubie w rodzinnej atmosferze uczy się jeździć konno i propaguje sport, którym jest jeździectwo. Młodzież przez opiekę nad końmi oraz sumienne treningi pracuje nie tylko na wyniki sportowe, ale także nad sobą w myśl zasady "trening koni to trening nas samych". Świadczy o tym długa lista osiągnięć zawodników Klubu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • n4u

    Koń to zwierze - zwierze ma łazić, jeść, pomacać je można. Zwierzęta nie są od ciągnięcia, noszenia, wożenia, skakania z obciążeniem na plecach itd. Tym bardziej sportów z tym związanych ... Te wasze zawody to to samo co cyrk - męczenie zwierząt. Założę se ten wasz topek i będziecie skakać ze mną na plecach przez przeszkody, ciekawe czy zrobicie chociaż kilka kroków ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również