Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jesienne warsztaty w rudzkim AKUKU. Moc atrakcji dla najmłodszych

 • Dodano: 2021-10-13 10:30

W Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa naprawdę wiele się dzieje – fundacja organizuje przeróżne warsztaty dla najmłodszych. Z jakich atrakcji mogą korzystać dzieci w okresie jesiennym?

Ludziki z ziemniaków i domki dla ptaków

Celem rudzkiego AKUKU jest rozwijanie dziecięcej kreatywności – trzeba przyznać, że nikt nie robi tego lepiej niż właśnie Fundacja Integracji i Kreatywności. Ostatnie warsztaty odbywające się w Akademii miały typowo jesienny charakter. Dzieciaki wraz z opiekunami miały okazję stworzyć własne karmniki dla ptaków oraz fantazyjne ludziki z ziemniaków. W ramach warsztatów komponowały także własne jesienne dekoracje – m.in. koszyki, bukiety i wieńce. Jesienne warsztaty to teraz stały punkt programu w rudzkim AKUKU. Poza tym, organizowane są także ogniska - największa atrakcja dla małych głodomorów!

Pomoc dla pani Eli

Fundacja Integracji i Kreatywności Akuku także postanowiła włączyć się w pomoc dla Elżbiety Żurek, która walczy z chłoniakiem. 11 października zorganizowano bezpłatne warsztaty florystyczne „Jesienne Inspiracje”. Uczestnicy mogli przekazać dobrowolne datki, które trafiły na zbiórkę na leczenie pani Elżbiety. Dzieci stworzyły piękne, jesienne bukiety, a także zaangażowały się w pomoc rudzkiej społeczniczce.

Otwarci dla każdego

Wraz z nadejściem jesieni zmieniły się także godziny otwarcia AKUKU. W październiku Akademię Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa można odwiedzać w piątki od 13:00 do 17:00, a także w soboty i w niedziele od 11:00 do 17:00. To właśnie w weekendy odbywają się jesienne warsztaty, podczas których dzieci mogą stworzyć jesienne dekoracje lub karmniki dla ptaków.

Od poniedziałku do czwartku w AKUKU przyjmowane są grupy zorganizowane, po wcześniejszej rezerwacji. Akademię tłumnie odwiedzają m.in. rudzkie szkoły podstawowe.

Koszt wejścia na teren AKUKU dla gości indywidualnych:

 • 20 zł dziecko

 • 10 zł – osoba dorosła

Istnieje także opcja zostania partnerem AKUKU. Specjalny karnet partnerski upoważnia m.in. do zniżki na warsztaty organizowane przez Fundację.

-Partnerem Fundacji może zostać rodzina/grupa do 5 osób. Partner Fundacji dokonując przelewu 40zł na cele statutowe TYTUŁEM PARTNER DAROWIZNA z deklaracją 12 miesięcznych wpłat odwiedza plener filii Fundacji za okazaniem karnetu członkostwa. Karnet członkostwa upoważnia dodatkowo do 50% zniżki na warsztaty oraz ogniska organizowane przez Fundację.- czytamy na stronie AKUKU.

Czym jest AKUKU?

AKUKU, czyli Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa, to wyjątkowa przystań dla najmłodszych. Ten ogromny teren zielony z ogrodem sensorycznym, mini zoo i terapeutycznym placem zabaw, daje dzieciom wiele frajdy. Ponadto Fundacja organizuje także wyjątkowe, ekologiczne warsztaty, których celem jest rozwój dziecięcej kreatywności. Założycielami fundacji są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy przez swoje zamiłowanie do dzieci postanowili stworzyć dla nich kreatywną i przyjazną przestrzeń. AKUKU „przeprowadziło” się z Mikołowa do Rudy Śląskiej – obecnie kraina kreatywności znajduje się przy ulicy Korczaka w dzielnicy Wirek.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • kluska

  500+ szaleje

 • Patopato

  I zdecydowanie nie jest to impreza dla każdego

 • Karl

  Zawsze wydawało mi się że fundacja ma za zadanie organizować imprezy za darmo i dlatego zbiera środki finansowe, po to jest właśnie fundacją by móc organizować zbiórki publiczne w celu spełniania zadań statutowych itp. Jak widać coraz częściej fundację organizują imprezy komercyjne powiązane ze sprzedażą biletów.

 • Dżesika

  Jesteście sponsorem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.