RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jesienne warsztaty w rudzkim AKUKU. Moc atrakcji dla najmłodszych

 • Dodano: 2021-10-13 10:30

W Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa naprawdę wiele się dzieje – fundacja organizuje przeróżne warsztaty dla najmłodszych. Z jakich atrakcji mogą korzystać dzieci w okresie jesiennym?

Ludziki z ziemniaków i domki dla ptaków

Celem rudzkiego AKUKU jest rozwijanie dziecięcej kreatywności – trzeba przyznać, że nikt nie robi tego lepiej niż właśnie Fundacja Integracji i Kreatywności. Ostatnie warsztaty odbywające się w Akademii miały typowo jesienny charakter. Dzieciaki wraz z opiekunami miały okazję stworzyć własne karmniki dla ptaków oraz fantazyjne ludziki z ziemniaków. W ramach warsztatów komponowały także własne jesienne dekoracje – m.in. koszyki, bukiety i wieńce. Jesienne warsztaty to teraz stały punkt programu w rudzkim AKUKU. Poza tym, organizowane są także ogniska - największa atrakcja dla małych głodomorów!

Pomoc dla pani Eli

Fundacja Integracji i Kreatywności Akuku także postanowiła włączyć się w pomoc dla Elżbiety Żurek, która walczy z chłoniakiem. 11 października zorganizowano bezpłatne warsztaty florystyczne „Jesienne Inspiracje”. Uczestnicy mogli przekazać dobrowolne datki, które trafiły na zbiórkę na leczenie pani Elżbiety. Dzieci stworzyły piękne, jesienne bukiety, a także zaangażowały się w pomoc rudzkiej społeczniczce.

Otwarci dla każdego

Wraz z nadejściem jesieni zmieniły się także godziny otwarcia AKUKU. W październiku Akademię Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa można odwiedzać w piątki od 13:00 do 17:00, a także w soboty i w niedziele od 11:00 do 17:00. To właśnie w weekendy odbywają się jesienne warsztaty, podczas których dzieci mogą stworzyć jesienne dekoracje lub karmniki dla ptaków.

Od poniedziałku do czwartku w AKUKU przyjmowane są grupy zorganizowane, po wcześniejszej rezerwacji. Akademię tłumnie odwiedzają m.in. rudzkie szkoły podstawowe.

Koszt wejścia na teren AKUKU dla gości indywidualnych:

 • 20 zł dziecko

 • 10 zł – osoba dorosła

Istnieje także opcja zostania partnerem AKUKU. Specjalny karnet partnerski upoważnia m.in. do zniżki na warsztaty organizowane przez Fundację.

-Partnerem Fundacji może zostać rodzina/grupa do 5 osób. Partner Fundacji dokonując przelewu 40zł na cele statutowe TYTUŁEM PARTNER DAROWIZNA z deklaracją 12 miesięcznych wpłat odwiedza plener filii Fundacji za okazaniem karnetu członkostwa. Karnet członkostwa upoważnia dodatkowo do 50% zniżki na warsztaty oraz ogniska organizowane przez Fundację.- czytamy na stronie AKUKU.

Czym jest AKUKU?

AKUKU, czyli Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa, to wyjątkowa przystań dla najmłodszych. Ten ogromny teren zielony z ogrodem sensorycznym, mini zoo i terapeutycznym placem zabaw, daje dzieciom wiele frajdy. Ponadto Fundacja organizuje także wyjątkowe, ekologiczne warsztaty, których celem jest rozwój dziecięcej kreatywności. Założycielami fundacji są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy przez swoje zamiłowanie do dzieci postanowili stworzyć dla nich kreatywną i przyjazną przestrzeń. AKUKU „przeprowadziło” się z Mikołowa do Rudy Śląskiej – obecnie kraina kreatywności znajduje się przy ulicy Korczaka w dzielnicy Wirek.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • kluska

  500+ szaleje

 • Patopato

  I zdecydowanie nie jest to impreza dla każdego

 • Karl

  Zawsze wydawało mi się że fundacja ma za zadanie organizować imprezy za darmo i dlatego zbiera środki finansowe, po to jest właśnie fundacją by móc organizować zbiórki publiczne w celu spełniania zadań statutowych itp. Jak widać coraz częściej fundację organizują imprezy komercyjne powiązane ze sprzedażą biletów.

 • Dżesika

  Jesteście sponsorem?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.