Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Filmowego

  • Dodano: 2021-10-27 10:00

20 lat temu grupa pasjonatów filmowych z Rudy Śląskiej, związana z działalnością Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych „In-nI”, postanowiła założyć Klub Filmowy. 7 listopada 2001 roku odbyło się pierwsze spotkanie, połączone z projekcją filmu „Rejs”.

Kilka lat później zarejestrowano oficjalnie Dyskusyjny Klub Filmowy

Od tej pory w kinie Patria mają miejsce prelekcje, rozmowy z twórcami, seanse, dyskusje. Kiedyś często połączone z przeróżnymi aktywnościami: z happeningami, przebieraniem się w stroje pasujące do filmu. Dzisiaj bardziej stonowane, nadal cieszące się zainteresowaniem uczestników. Dzięki nim widzowie nie tylko z Rudy Śląskiej mieli i mają możliwość poznawania klasyki i nowości, dokonań debiutantów i mistrzów, dokumentów i fabuł, animacji i eksperymentów, dobrych filmów polskich, europejskich, światowych. Seanse dla dzieci, Art Of Ride, Głębiny, Lawiny- to tylko niektóre z inicjatyw rudzkiego DKF-u. Profesjonalne prelekcje, poruszające spotkania z filmowcami, ciekawe dyskusje, wspaniali widzowie- to wszystko trwało przez 20 lat, i mamy nadzieję na kolejne.

Było to możliwe dzięki działalności w ramach stowarzyszenia, współpracy z kinem Patria, Polską Federacją Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  

Żeby uczcić nasz jubileusz, zapraszamy do kina Patria na dwudniowe obchody: 6 i 7 listopada 

Pierwszego dnia rozpoczniemy o godzinie 18.00, a program obejmować będzie projekcję filmu „Powroty” Joanny Helander- wybitnej dokumentalistki i fotografki, pochodzącej z naszego miasta, mini-wystawę Jej prac oraz prezentację wizualno-muzyczną pokazującą historię naszego DKF-u. Będzie okazja do rozmów w gronie pasjonatów filmowych oraz spotkania z członkami klubu. Natomiast drugiego dnia zapraszamy również na godzinę 18.00, na specjalny seans filmowy- pokażemy „Annette”, najnowszą produkcję L. Caraxa- nagrodzoną Złotą Palmą za reżyserię na festiwalu w Cannes.

Pierwszego dnia będą obowiązywały zaproszenia i darmowe wejściówki, które można odebrać w kinie Patria. Na drugi seans będzie można kupić bilety w „jubileuszowej” cenie.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.