Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jutro drogówka będzie prowadzić działania "SMOG"

 • Dodano: 2020-01-27 09:45

28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.
 

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • SMOG jest fuj

  na kopalnie bielszowice niech jada za tym autobusem co wozi grosików na Mikołów

 • Kkk

  A kiedy policja zacznie walczyć z tymi co palą nie wiadomo czym w piecach? Polecam skrzyżowanie Niedurnego z Czarnoleśną - codziennie po godzinie 17tej.

 • Tom

  Polecam sprawdzić też całą ulicę Szczęść Boże.Gdzie te drony, straż miejska, nie wie nikt a kopcą tak że drogi nie widać.

 • xxx

  Spójrzmy prawdzie w oczy jak by straży miejskiej od jutra nie było to by tego nikt nie zauważył bo i tak ich nie widać. Tylko mandaty za parkowanie potrafią dać. Już na Bielszowicach był dobry przykład w sobotę na ul Cichej postawić zakaz parkowania a w poniedziałek z samego rana mandaty. Bo wiedzą, że ludzie co tam pracują nie mają gdzie zaparkować.Na dodatek droga gdzie z niej korzystają tylko osoby przyjeżdżające na cmentarz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.