Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jutro drogówka będzie prowadzić działania "SMOG"

 • Dodano: 2020-01-27 09:45

28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.
 

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • SMOG jest fuj

  na kopalnie bielszowice niech jada za tym autobusem co wozi grosików na Mikołów

 • Kkk

  A kiedy policja zacznie walczyć z tymi co palą nie wiadomo czym w piecach? Polecam skrzyżowanie Niedurnego z Czarnoleśną - codziennie po godzinie 17tej.

 • Tom

  Polecam sprawdzić też całą ulicę Szczęść Boże.Gdzie te drony, straż miejska, nie wie nikt a kopcą tak że drogi nie widać.

 • xxx

  Spójrzmy prawdzie w oczy jak by straży miejskiej od jutra nie było to by tego nikt nie zauważył bo i tak ich nie widać. Tylko mandaty za parkowanie potrafią dać. Już na Bielszowicach był dobry przykład w sobotę na ul Cichej postawić zakaz parkowania a w poniedziałek z samego rana mandaty. Bo wiedzą, że ludzie co tam pracują nie mają gdzie zaparkować.Na dodatek droga gdzie z niej korzystają tylko osoby przyjeżdżające na cmentarz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.