RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już po raz 28. Ruda Śląska włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • Dodano: 2020-01-13 08:45, aktualizacja: 2020-01-13 09:06

Już po raz 28. Ruda Śląska włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku około 450 wolontariuszy wyszło na ulice miasta, żeby zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W ODK Pulsar odbyły się koncerty i licytacje, a wieczorem rudzianie zjednoczyli się podczas Światełka do Nieba.

Już po raz 28. Ruda Śląska włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W Rudzie Śląskiej działały dwa sztaby – w ODK Pulsar oraz w III Liceum  Ogólnokształcącym w Kochłowicach. W ODK Pulsar o godz. 11 rozpoczęły się koncerty oraz licytacje. 

Rudzką WOŚP wspierał także Aquadrom w dzielnicy Halemba, Druid Pub przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym BytomiuKino Patria wraz ze Stowarzyszeniem In-nI przy ul. Chorzowskiej 3. W tych miejscach na wolontariuszy czekały ciepłe napoje i posiłki.

Światełko do nieba

Wieczorem wolontariusze oraz mieszkańcy miasta, który zebrali się w obu siedzibach sztabów  wysłali "światełko do nieba”. Zobaczcie, co działo się wtedy w rudzkich sztabach.

W tym roku Orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jak poinformował kochłowicki sztab, wolontariuszom udało się zebrać prawie 161 tys. zł!

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w całym mieście zebrano 208 tys. zł. Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Tego dowiemy się po zliczeniu pieniędzy ze wszystkich puszek w drugim sztabie.

Jak się okazuje tegoroczna edycja zbiórki jest rekordowa. Obecnie wiemy, że łącznie zebrano 115 362 894 zł.  Rok temu o tej samej porze, wynosiła ona 92 143 798 zł!

Warto przypomnieć, że Ruda Śląska gra z orkiestrą od samego początku. Oddział neonatologiczny w Rudzie Śląskiej otrzymał od WOŚP m.in. respirator oscylacyjny, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, ultrasonograf, inkubatory, laktatory, podgrzewacze do mleka, urządzenia do badań słuchu czy monitory pomiarów przezskórnych. Z tego sprzętu korzystają nie tylko pacjenci z Rudy Śląskiej, ale całego województwa.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ruda

    Brawo Ruda. Szacun.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.