RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już w najbliższą sobotę na nowobytomskim rynku odbędzie się akcja "Solidarni z Ukrainą"

  • Dodano: 2022-04-07 14:45, aktualizacja: 2022-04-13 18:36

W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu odbędzie się akcja "Solidarni z Ukrainą". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Silesia.

Ruda Sląska: "Solidarni z Ukrainą"

Od godz. 16.00 do 20.00 będzie prowadzona zbiórka rzeczowa. Można przynieść artykuły spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, środki do higieny osobistej czy inne produkty gospodarstwa domowego. Podczas spotkania odbędzie się również zbiórka datków do puszek z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

- Otwórzmy serca i okażmy wsparcie naszym sąsiadom z Ukrainy. W tym dniu nasi wolontariusze wraz z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Polska 2050 Śląskie - Ekipa Ruda Śląska będą prowadzić zbiórkę rzeczową oraz pieniężną do puszek. Każda złotówka wrzucona do puszki pomoże uchodźcom w tych trudnych czasach - czytamy na stronie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Silesia.

Ok. godz. 19.30 zostaną rozpalone znicze dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar wojny na Ukrainie. Znicze można przynieść ze sobą lub nabyć u organizatorów za datek wrzucony do puszki. Światełka utworzą napis Ukraina. 

- Po zakończeniu zbiórki, ok. 19.30, chcemy symbolicznie zapalić znicze za ofiary tej wojny, układając ze zniczy napis UKRAINA. O godzinie 20:00 minutą ciszy oddamy hołd poległym obrońcom Ukrainy - dodają organizatorzy akcji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.