Wiadomości z Rudy Śląskiej

"...bo ludzi dobrej woli jest więcej" - koncert charytatywny dla Ukrainy

 • Dodano: 2022-04-03 12:00, aktualizacja: 2022-04-13 18:33

"...bo ludzi dobrej woli jest więcej" to hasło, pod którym w piątek odbył się koncert charytatywny na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. 

Owacją na stojąco publiczność zgromadzona w Domu Kultury w Bielszowicach podziękowała młodym artystom z Amatorskiego Teatru Pierro z rudzkiego "Morcinka" oraz ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach za wzruszający wieczór.

- Wybrzmiało, że Górny Śląsk jest cudny, że Polska jest piękna, że Ukraina jest bohaterska i wspieramy jej obywateli, którzy przybyli do nas. Pani Prezydent dziękujemy za zaufanie i objęcie patronatem naszego koncertu. Każdemu, kto nawet w najmniejszym stopniu, przyczynił się do organizacji naszego koncertu - z całego serca dziękuję - napisała Anna Morajko-Fornal - opiekunka Amatorskiego Teatru Pierro.

Na publiczności pojawiło się wielu znanych rudzian m.in. wiceprezydent Michał Pierończyk, radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego - Urszula Koszutska, były rudzki radny - Jakub Wyciślik.

- "ludzi dobrej woli jest więcej" - te słowa towarzyszyły nam podczas Koncertu Charytatywnego na rzecz Ukrainy w Domu Kultury W Bielszowicach. Miło było tworzyć dobro wspólnie ze wspaniałymi osobami, miło było wzruszać się wzajemnie i realizować motto koncertu - napisała Urszula Koszutska - radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego.

Komentarze (11)    dodaj »

 • boluś

  No Słonka ' mocie [...]no CYNZURA .! Jak tam ?z autobusami z Rudy i Będzina dlo Lwowa?i wspólnymi obchodami Roku SepCHAMA Bandery i UPA ?

 • Stefek

  a co to ma wspólnego z tymi dziećmi, którzy schronili się w naszym kraju (700 000 dzieci) ale na szczęście "ludzi dobrych jest więcej" a boluś tylko jeden a niekiedy dwa

 • MonikaZ

  No, ja widzialam i dzieci i kobiety i mężczyzn ukraińskich również. Mam nadzieję, że te dzieci będą traktowane na rowno z krajowymi

 • Mimoza

  Tak właśnie myslalam, że moj komentarz nie będzie opublikowany.

 • Mimoza

  Ludzie mają bardzo słabą pamięć i bardzo mało wiedzą. Koszt wyżywienia dziennego w domu dziecka na 1 osobę to 12zł, w tym mieści się śniadanie, 2 śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacja. Rzecz jasna, zgodnie z wszelkimi normami żywieniowymi. Teraz znalazlo się wszystko.

 • rudzianka

  Moja siora umierała w najgorszym momencie wymyślonej pandemii , w hospicjum paliatywnym , bez możliwości pożegnania się z rodziną , dziećmi , lekarze byli zajęci Covidem , bo im za to płacili , zmarła jak pies , honory dla psa,

 • Mieszkaniec

  Skończcie z tą histerią ukraińską.

 • Stefek

  Martin Niemöller (1892–1984) – niemiecki pastor, działacz antyhitlerowski. Najpierw przyszli po komunistów, ale ja milczałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszli po socjaldemokratów i nie odezwałem się, bo nie byłem socjaldemokratą. Potem przyszli po związkowców, i znów nie protestowałem, bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu nie protestowałem, bo nie byłem Żydem. Wreszcie przyszli po mnie, i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

 • adi

  Może by tak ten ukraiński amok wykorzystać bardziej efektywniej. Te wszystkie banery protoukraińskie, flagi, gadżety i inne "wspomagania" trochę kosztują. Czy nie lepiej za to kupić dla uchodźców jedzenie i środki czystości?

 • Grzegorz D.

  Wszyscy zrobiliśmy wszystko sami, nikt nie wziął pieniędzy za nic, my z Teatru nigdy nie bierzemy, każdy dał i zrobił co może... Bardzo proszę w imieniu Tych, którzy nie poproszą (bo to nie łatwe) by pomóc choćby DOBRYM słowem, DOBRĄ myślą, a może czymś więcej...

 • Kpina + ironia / szydera

  Teraz ten amok jest tak rozwinięty, że jak nie masz niebiesko-zółtego myślenia, to jesteś za wujkiem Władkiem... trochę to takie zero-jedynkowe, propagowane przez tych, którzy żyją w przeświadczeniu, że świat jest albo biały, albo czarny...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również