RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"...bo ludzi dobrej woli jest więcej" - koncert charytatywny dla Ukrainy

 • Dodano: 2022-04-03 12:00, aktualizacja: 2022-04-13 18:33

"...bo ludzi dobrej woli jest więcej" to hasło, pod którym w piątek odbył się koncert charytatywny na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. 

Owacją na stojąco publiczność zgromadzona w Domu Kultury w Bielszowicach podziękowała młodym artystom z Amatorskiego Teatru Pierro z rudzkiego "Morcinka" oraz ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach za wzruszający wieczór.

- Wybrzmiało, że Górny Śląsk jest cudny, że Polska jest piękna, że Ukraina jest bohaterska i wspieramy jej obywateli, którzy przybyli do nas. Pani Prezydent dziękujemy za zaufanie i objęcie patronatem naszego koncertu. Każdemu, kto nawet w najmniejszym stopniu, przyczynił się do organizacji naszego koncertu - z całego serca dziękuję - napisała Anna Morajko-Fornal - opiekunka Amatorskiego Teatru Pierro.

Na publiczności pojawiło się wielu znanych rudzian m.in. wiceprezydent Michał Pierończyk, radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego - Urszula Koszutska, były rudzki radny - Jakub Wyciślik.

- "ludzi dobrej woli jest więcej" - te słowa towarzyszyły nam podczas Koncertu Charytatywnego na rzecz Ukrainy w Domu Kultury W Bielszowicach. Miło było tworzyć dobro wspólnie ze wspaniałymi osobami, miło było wzruszać się wzajemnie i realizować motto koncertu - napisała Urszula Koszutska - radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj »

 • boluś

  No Słonka ' mocie [...]no CYNZURA .! Jak tam ?z autobusami z Rudy i Będzina dlo Lwowa?i wspólnymi obchodami Roku SepCHAMA Bandery i UPA ?

 • Stefek

  a co to ma wspólnego z tymi dziećmi, którzy schronili się w naszym kraju (700 000 dzieci) ale na szczęście "ludzi dobrych jest więcej" a boluś tylko jeden a niekiedy dwa

 • MonikaZ

  No, ja widzialam i dzieci i kobiety i mężczyzn ukraińskich również. Mam nadzieję, że te dzieci będą traktowane na rowno z krajowymi

 • Mimoza

  Tak właśnie myslalam, że moj komentarz nie będzie opublikowany.

 • Mimoza

  Ludzie mają bardzo słabą pamięć i bardzo mało wiedzą. Koszt wyżywienia dziennego w domu dziecka na 1 osobę to 12zł, w tym mieści się śniadanie, 2 śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacja. Rzecz jasna, zgodnie z wszelkimi normami żywieniowymi. Teraz znalazlo się wszystko.

 • rudzianka

  Moja siora umierała w najgorszym momencie wymyślonej pandemii , w hospicjum paliatywnym , bez możliwości pożegnania się z rodziną , dziećmi , lekarze byli zajęci Covidem , bo im za to płacili , zmarła jak pies , honory dla psa,

 • Mieszkaniec

  Skończcie z tą histerią ukraińską.

 • Stefek

  Martin Niemöller (1892–1984) – niemiecki pastor, działacz antyhitlerowski. Najpierw przyszli po komunistów, ale ja milczałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszli po socjaldemokratów i nie odezwałem się, bo nie byłem socjaldemokratą. Potem przyszli po związkowców, i znów nie protestowałem, bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu nie protestowałem, bo nie byłem Żydem. Wreszcie przyszli po mnie, i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

 • adi

  Może by tak ten ukraiński amok wykorzystać bardziej efektywniej. Te wszystkie banery protoukraińskie, flagi, gadżety i inne "wspomagania" trochę kosztują. Czy nie lepiej za to kupić dla uchodźców jedzenie i środki czystości?

 • Grzegorz D.

  Wszyscy zrobiliśmy wszystko sami, nikt nie wziął pieniędzy za nic, my z Teatru nigdy nie bierzemy, każdy dał i zrobił co może... Bardzo proszę w imieniu Tych, którzy nie poproszą (bo to nie łatwe) by pomóc choćby DOBRYM słowem, DOBRĄ myślą, a może czymś więcej...

 • Kpina + ironia / szydera

  Teraz ten amok jest tak rozwinięty, że jak nie masz niebiesko-zółtego myślenia, to jesteś za wujkiem Władkiem... trochę to takie zero-jedynkowe, propagowane przez tych, którzy żyją w przeświadczeniu, że świat jest albo biały, albo czarny...

  • Kpina + ironia / szydera
   2022-04-03 16:38
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.