Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kamil Wojciechowski z Rudy Śląskiej został wicemistrzem Europy w Garapplingu!

 • Dodano: 2021-04-29 07:30, aktualizacja: 2021-05-07 10:56

Kamil Wojciechowski to rudzianin, utytułowany zapaśnik, instruktor zapasów, samoobrony, trener personalny, a także nauczyciel wychowania fizycznego. Od lat związany jest z klubem zapaśniczym SLAVIA Ruda Śląska.  Podczas Mistrzostw Europy w zapasach po raz kolejny sięgnął po medal.


W kwietniu sportowiec z Rudy Śląskiej wziął udział w Mistrzostwach Europy w Garapplingu. Kamil Wojciechowski odważnie szedł po zwycięstwo. Pokonał takich zawodników jak:

 • Ilya TSERAKHAU (BLR),
 • Dejan ZABUNOVIC (SRB),
 • Ivan MALIN (UKR).

W finale musiał zmierzyć się z Rosjaninem Abdurakhmanem Bilarovem. Walczyli w kategorii do 100 kg. Po dobrym występie ostatecznie Kamil Wojciechowski wywalczył srebrny medal i wicemistrzostwo Europy.


Kamil Wojciechowski to zapaśnik, który specjalizuje się także w grapplingu. Jest to rodzaj walki wręcz, wykorzystujący techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty (obalenia), duszenia; zabronione są w niej uderzenia. Grappling staje się coraz bardziej popularny na całym świecie i podlega  Światowej Federacji Zapasów UWW. 


 

24 kwietnia sportowiec obchodził swoje 32. urodziny. Przedstawiciele klubu sportowego Slavia napisali wówczas na swoim facebookowym profilu:

- Kamil Wojciechowski bycie trenerem potrafi pogodzić z ciągłemu rozwijaniem siebie i swojej sprawności. Dzięki dyscyplinie i motywacji do ciągłej pracy będziemy mogli oglądać jego walki, podczas Mistrzostw Europy w Graplingu, które rozgrywać się będą w Warszawie 26-27.04.2021r. Trzymamy kciuki! Warto przypomnieć, że trener Kamil jest aktualnym MISTRZEM EUROPY i wierzymy w obronę tytułu.

Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Europy 2021 w zapasach reprezentacji polskich zapaśników zdobyła łącznie 9 medali, w tym 4 srebrne i 5 brązowych. Na macie pojawiło się łącznie 428, w tym 28 z Polski, sportowców z 36 krajów Europy, którzy walczyli przez siedem dni w zapaśniczym maratonie o miano najlepszych zapaśników.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Tamara

  szacun dla Abdurakhmana Bilarova ale też i pochwała dla ślązaka

 • rodak

  nazwisko i imię iście polskie, gratulacje dla Polaka i dalszych sukcesów w zyciu zawodowym i prywatnym, duma dla całej Polski

 • Kibic

  Czym więcej odmian dyscyplin tym gwałtowniej spada ich prestiż i co tu dużo mówić popularność. Chyba nie chodzi o to z całym szacunkiem do Kamila żeby stawiać jego sukces na równi z medalem tej samej rangi w zapasach.Wiem,że ci którzy są bliżej tych obydwu dyscyplin doskonale są w stanie to ocenić ale wierzcie mi przeciętny kibic w tym się traci.

 • rudzianka

  Gratulacje !!!

 • Beba

  GRATULACJE

 • Bunia

  Pierwsze słyszę o takiej dyscyplinie, ale Panu Kamilowi gratuluję z całego serca. Człowiek z pasją i jak widać z osiągnięciami. Gratulacje i powodzenia w kontynuacji kariery sportowca

 • n4u

  Takiemu to miasto powinno kasę dać, a nie jakimś kopaczom z n-tej ligi

 • Ni

  Za ściskanie się kasa??? Chyba żartujesz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.