Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kamil Wojciechowski z Rudy Śląskiej został wicemistrzem Europy w Garapplingu!

 • Dodano: 2021-04-29 07:30, aktualizacja: 2021-05-07 10:56

Kamil Wojciechowski to rudzianin, utytułowany zapaśnik, instruktor zapasów, samoobrony, trener personalny, a także nauczyciel wychowania fizycznego. Od lat związany jest z klubem zapaśniczym SLAVIA Ruda Śląska.  Podczas Mistrzostw Europy w zapasach po raz kolejny sięgnął po medal.


W kwietniu sportowiec z Rudy Śląskiej wziął udział w Mistrzostwach Europy w Garapplingu. Kamil Wojciechowski odważnie szedł po zwycięstwo. Pokonał takich zawodników jak:

 • Ilya TSERAKHAU (BLR),
 • Dejan ZABUNOVIC (SRB),
 • Ivan MALIN (UKR).

W finale musiał zmierzyć się z Rosjaninem Abdurakhmanem Bilarovem. Walczyli w kategorii do 100 kg. Po dobrym występie ostatecznie Kamil Wojciechowski wywalczył srebrny medal i wicemistrzostwo Europy.


Kamil Wojciechowski to zapaśnik, który specjalizuje się także w grapplingu. Jest to rodzaj walki wręcz, wykorzystujący techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty (obalenia), duszenia; zabronione są w niej uderzenia. Grappling staje się coraz bardziej popularny na całym świecie i podlega  Światowej Federacji Zapasów UWW. 


 

24 kwietnia sportowiec obchodził swoje 32. urodziny. Przedstawiciele klubu sportowego Slavia napisali wówczas na swoim facebookowym profilu:

- Kamil Wojciechowski bycie trenerem potrafi pogodzić z ciągłemu rozwijaniem siebie i swojej sprawności. Dzięki dyscyplinie i motywacji do ciągłej pracy będziemy mogli oglądać jego walki, podczas Mistrzostw Europy w Graplingu, które rozgrywać się będą w Warszawie 26-27.04.2021r. Trzymamy kciuki! Warto przypomnieć, że trener Kamil jest aktualnym MISTRZEM EUROPY i wierzymy w obronę tytułu.

Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Europy 2021 w zapasach reprezentacji polskich zapaśników zdobyła łącznie 9 medali, w tym 4 srebrne i 5 brązowych. Na macie pojawiło się łącznie 428, w tym 28 z Polski, sportowców z 36 krajów Europy, którzy walczyli przez siedem dni w zapaśniczym maratonie o miano najlepszych zapaśników.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Tamara

  szacun dla Abdurakhmana Bilarova ale też i pochwała dla ślązaka

 • rodak

  nazwisko i imię iście polskie, gratulacje dla Polaka i dalszych sukcesów w zyciu zawodowym i prywatnym, duma dla całej Polski

 • Kibic

  Czym więcej odmian dyscyplin tym gwałtowniej spada ich prestiż i co tu dużo mówić popularność. Chyba nie chodzi o to z całym szacunkiem do Kamila żeby stawiać jego sukces na równi z medalem tej samej rangi w zapasach.Wiem,że ci którzy są bliżej tych obydwu dyscyplin doskonale są w stanie to ocenić ale wierzcie mi przeciętny kibic w tym się traci.

 • rudzianka

  Gratulacje !!!

 • Beba

  GRATULACJE

 • Bunia

  Pierwsze słyszę o takiej dyscyplinie, ale Panu Kamilowi gratuluję z całego serca. Człowiek z pasją i jak widać z osiągnięciami. Gratulacje i powodzenia w kontynuacji kariery sportowca

 • n4u

  Takiemu to miasto powinno kasę dać, a nie jakimś kopaczom z n-tej ligi

 • Ni

  Za ściskanie się kasa??? Chyba żartujesz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.