Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kandydaci na prezydenta miasta - kto wystartuje?

 • Dodano: 2018-02-02 13:15

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Pod koniec roku zdecydujemy, kto ma rządzić naszym miastem. Na razie znamy tylko jednego oficjalnego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. Jest nim obecnie sprawująca urząd Grażyna Dziedzic. Zapytaliśmy kilka ugrupowań z miasta, czy już zdecydowały, na kogo postawić w wyborach.

Urzędująca prezydent miasta Grażyna Dziedzic będzie się ubiegać o trzecią kadencję - potwierdza Krzysztof Mejer, jej pierwszy zastępca.

Pani prezydent chce wiele kluczowych dla miasta projektów doprowadzić do końca, mam na myśli przede wszystkim trasę N-S oraz strefę przemysłu czasu wolnego, czyli przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Nie chcemy zaprzepaścić dorobku, który został wypracowany przez ostatnie lata - mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Cztery lata temu pani prezydent spotkała się w drugiej turze wyborów z Aleksandrą Skowronek, obecną przewodniczącą rudzkiego Koła Platformy Obywatelskiej. Czy w tym roku również wystartuje? Przedstawiciele partii odpowiadają, że na ten moment rudzkie koło PO nie ma jeszcze oficjalnego kandydata.

W mieście działa koło Kukiz'15 Ruda Śląska. Czy zobaczymy kandydata z tej frakcji w wyborach samorządowych? Tadeusz Domżalski, przewodniczący koła,  również nie chciał zdradzić, czy ich przedstawiciel stanie w szranki o fotel prezydenta.

O zbliżające się wybory zapytaliśmy także rudzkie struktury PiS. Przypomnijmy, w 2014 roku Marek Wesoły reprezentujący tę partię, uzyskał w wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej trzeci wynik.

Mamy kandydata na prezydenta, ale nazwiska nie będziemy jeszcze ujawniać. Przygotowujemy się oczywiście do wyborów, rozpoczęliśmy rozmowy na temat list wyborczych - przyznaje Kazimierz Myszur, obecny Przewodniczący Rady Miasta Rudy Śląskiej, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Nazwisk na razie nie zdradza także Nowoczesna.

Tak, mamy swojego kandydata, ale obecnie jesteśmy przed rozmowami i nie chcielibyśmy ogłaszać jego nazwiska – mówi Krystian Zamorowski, sekretarz Koła Nowoczesna w Rudzie Śląskiej.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się w październiku lub listopadzie. O dokładnej dacie zadecyduje premier.

A Wy, macie swoje typy na "kandydatów na kandydatów"? Jakie partie bądź komitety zaprezentują nam swoich przedstawicieli ubiegających się o fotel Prezydenta Miasta Ruda Śląska? Może kogoś widzielibyście szczególnie w tej roli? Czekamy na komentarze.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (112)    dodaj komentarz »

 • fhg12

  trzeba zupełnie nowego rozdania ? człowieka z wizją - powinien być z górnictwa

 • Kawka

  Marzę o prezydenturze PRAWDZIWEJ MENEDŻER Pani SKOWRONEK !!!! Idealny kandydat dla naszego miasta !!

 • rudzianin

  próbowaliśmy wszystkiego, myslę że czas postawić na kogoś kto konkretnie i z dobrym planem chce dla nas dobrze. Chodzi o partię regionalną a nie ogólnopolską. Moim kandydatem idealnym jest ŚLĄSKA PARTIA REGIONALNA !!!!

 • pr

  Liczę na konkretną Aleksandrę Skowronek i tym razem zwycięstwo...Pozdrawiam i Powodzenia!

 • Bykowinianin

  Pora na Ruch 11 Listopada

 • wyborca

  Może być każdy byle nie z Pis.

 • heniek

  Dokładnie !

 • Wyborca

  Wiceprezydent potwierdzo że startować bydzie Pani Prezydent...to już nawet niy je śmiyszne.Po naszymu znaczy że już zadecydwoł i chce dali rzondzić. Ludzi już porostawioł.Kiedy się Pani w końcu otrząśnie i wykopie za drzwi ta cała jego ekipa z nim na czele??? Jo głosowoł na Panią a nie tych cwanickich goroli

 • Krystyna

  Jestem za Panem Majerem-facet jakiego nam trzeba

 • Rudzianin

  Majeranek to frajer robi w bambuko wszystkich mieszkańców i wprowadza Mafię śmieciową do naszego Miasta.W mieście powstaje Śląskie Centrum Spalania Odpadów.

 • fafik

  Po jaką ch.... ta darmowa komunikacja?! Przecież Ruda Slaska to nie wyspa. Dobrze sie nie złapiesz hyngla, a juz jestes w innym miescie. Jasne powinny byc zasady podróżowania po całej aglomeracji a widzę że zostawili stare idiotyzmy - przejazd przez jedno, dwa, trzy miasta czy podróz na minuty. Powinny byc tylko 2 bilety. Normalny i ulgowy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wsiądzie do autobusu i pojedzie nim na drugi koniec Śląska bo "ino 3 złote płaca i się oplaci"

 • Rozczarowana czytelniczka

  Po co zamie[...]ie artykuł na temat, o którym, jak się okazuje, nic nie wiecie?! Tytuł sugeruje, że oto właśnie poznamy po przeczytaniu artykułu kandydatów, a tu kicha. Autorka ani nie zna kandydatów, ani terminu wyboru. Pisanie dla pisania...albo dla wypracowania normy niezbędnej do otrzymania wypłaty.

  • Rozczarowana czytelniczka
   2018-02-05 12:10
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • niecenzor

  [...], [...], [...], [...], [...]...i co teraz? będą tu same kropki? Bo co? Bo "[...]" jest słowem niecenzuralnym??? Zróbcie coś w redakcji z tą swoją bzdurną cenzurą, bo komentarze stają się nieczytelne.

 • Mikron

  Jak o po co, dla kasiory. Może być bez sensu, z błędami, ważne, że wypłata będzie!

 • jozefosmenda

  I tak spokojnie żeśmy sobie wszystkich powymieniali nawet tych co swoich przedstawicieli w Radzie Miasta nie mają!Wobec tego ja informuję, że jest jeszcze jedno ugrupowanie,które też wystartuje do wyborów samorządowych w 2018 roku. Jest to Sojusz Lewicy Demokratycznej,którego ma w RM swoich radnych i siedzibę w centralnym punkcie miasta przy ul.Niedurnego.Ale wszystkim życzymy tylko dobrych wyników.

 • AMEN

  Józefie a od którego + poświecenie otrzymałeś ,bo jak dalej będziecie tolerować to średniowiecze i nie oddzielicie wiary od państwa to jesteście nie lewica,,,,,i dej sie spokój

 • Pyka

  Nikogo nie interesuje zdanie starych czerwonych akordeonistów.

 • czarnyakordeonista

  A skąd wiesz, że nikogo? Mnie interesuje bo jak starzy czerwoni akordeoniści będą mieli wpływ na władzę (wg słów przewodniczącego SLD p.W.Czarzastego) to posprzątają te wszystkie świństwa, które nam obecnie zaserwowano.Reszta to cienkie Bolki....

 • rw

  tylko żadnego z PO

 • achim z halemby I

  Złe ustawienie fotoradaru, nieczytelne zdjęcie, a nawet stan pogody mogą sprawić, że mandatu nie trzeba będzie płacić.Fotoradary z założenia powinny służyć poprawie bezpieczeństwa w miejscach, gdzie uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na zagrożenie ze strony samochodów. Z fotoradarami bywało jednak różnie; oprócz tych, które montowano przy szkołach czy szpitalach, nie brakowało również takich, które stawały w szczerym polu, albo na skraju lasu. Od lipca 2011 roku zachodzą jednak poważne zmiany, które wciąż trwają. Wraz z przejęciem fotoradarów stacjonarnych przez Inspekcję Transportu Drogowego zmieniły się przepisy dotyczące oznaczania takich urządzeń. Obecnie każdy fotoradar musi być oznaczony niebieskim znakiem informacyjnym D-51. Do 1 lipca 2013 roku każdy stojący przy polskich drogach maszt, w którym będzie fotoradar, będzie musiał być pokryty żółtą folią. Sprawi to, że urządzenia będą z daleka widoczne. Nawet nocą.Na drogach o dopu[...]nej prędkości do 60 km/h fotoradaru należy się spodziewać w odległości od 100 do 200 metrów od znaku. Tam, gdzie można jechać szybciej niż 60 km/h - z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad - znak ma być ustawiony od 200 do 500 m przed fotoradarem. Zaś na autostradach i drogach ekspresowych ta odległość wynosi od 500 do 700 metrów. Jeśli fotoradar ustawiony jest zbyt blisko znaku, albo poza wyznaczonym przepisami terenem, jest to przesłanka do tego, by odmówić płacenia mandatu.Dotyczy to również tych fotoradarów, których używa straż miejska. Dodatkowo funkcjonariusze opłacani przez samorząd muszą spełnić jeszcze jeden wymóg. Każdorazowo przed użyciem fotoradaru muszą uzyskać na to zgodę ze strony miejscowego komendanta policji. Zgoda ta musi dotyczyć konkretnego miejsca i czasu, w którym urządzenie będzie uruchamiane. Nie spełnia tego wymogu dokument, w którym szef policji zezwalałby na użytkowanie fotoradaru na terenie całego miasta. Po otrzymaniu pamiątkowego zdjęcia od straży miejskiej możemy żądać okazania zgody na użycie fotoradaru w miejscu i czasie, w którym zostaliśmy przyłapani na przekroczeniu prędkości.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.