Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kawa, ciastko i "klachy" - kochłowickie stowarzyszenie zaprasza na "Spotkania Pokoleń"

 • Dodano: 2019-02-14 13:45, aktualizacja: 2019-02-15 12:35

Jesteś seniorem, seniorką? Nie musisz siedzieć w kapciach przed telewizorem! Spędź aktywnie czas bądź po prostu przyjdź i napij się kawy ze Stowarzyszeniem "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

Kawa, ciastko i "klachy" - kochłowickie stowarzyszenie zaprasza wszystkich seniorów do wzięcia udziału w nowej akcji! Do tej pory już 29 starszych mieszkańców Rudy Śląskiej wzięło udział w "Spotkaniach Pokoleń".

- "Spotkanie Pokoleń" to mam nadzieję pewna odpowiedź na potrzebny seniorów. Jeszcze w tamtym roku, wielu mieszkańców prosiło mnie o zrealizowanie tego pomysłu, obiecałem, że tak się stanie. Na start mamy jednego partnera, są to "Lody Tradycyjne" z Kochłowic.  Robiąc coś dla seniorów, przy okazji promujemy lokalnych przedsiębiorców - mówi Rafał Wypior, prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie po raz kolejny wyszło naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rudy Śląskiej. Głównym celem akcji jest zachęcenie seniorów do aktywizacji i integracji, tworzenie nowych więzi społecznych oraz przeciwdziałanie osamotnieniu.

- To ważne, że te osoby wychodzą z domów, po to, by sobie "poklachać". Tak jak to było kiedyś, tylko, zamiast robić tego w "biegu" mogą spokojnie usiąść przy kawie i ciastku. W cenie znośnej dla portfela emeryta. Podkreślam też, że w planach mamy dalszy rozwój tej inicjatywy. Chciałbym, aby w każdej dzielnicy Rudy Śląskiej przynajmniej jeden lokal, był tak przyjazny seniorom - dodał Rafał Wypior.

Codziennie w godzinach 9 do 12 seniorzy mogą spotkać się w lodziarni "Lody Tradycyjne" przy ul. Piłsudskiego 24. Tam w cenie 5 zł mogą zakupić kawę i ciastko oraz wspólnie miło spędzić czas.

- Włączyliśmy się w tę akcję, bo to coś zupełnie nowego i ciekawego. Robimy coś dobrego dla seniorów, a Ci odwdzięczają się tak liczną obecnością - mówi pan Marek, właściciel lodziarni.

W akcji mogą wziąć wszystkie osoby posiadające legitymację emeryta lub rencisty.

Plakat tegorocznej akcji

Komentarze (7)    dodaj »

 • lulu

  Pyto emeryt kedy swiniobice,to tam lecymy na galert.

 • leśny

  No No we kochlowicach to mieszkajom emeryci bogaci ho ho.

 • czytelnik

  bez promocji to ta kawa i ciastko za ile?

 • Rafał Wypior

  Normalna cena to 10,50 zł za zestaw kawa+ciastko.

 • czytelnik

  o, to się opłaci, skorzystam :)

 • Adolf

  a w kościele pusto...

 • ha!

  Bo faroż sie zmienioł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również