Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierowca pod wpływem narkotyków wjechał w przystanek!

  • Dodano: 2018-09-11 12:30, aktualizacja: 2018-09-12 14:44

Na ulicy Czarnoleśnej doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego wjechał w przystanek autobusowy. Jedna osoba została ranna.

Przed godziną 12:00 w Nowym Bytomiu doszło do wypadku. Kierowca mazdy z niewiadomych przyczyn wjechał w przystanek autobusowy „Nowy Bytom – Centrum” przy ulicy Czarnoleśnej 15. W wypadku została poszkodowana jedna osoba stojąca na przystanku. Na miejscu zdarzenia czynności przeprowadzają funkcjonariusze policji. Sprawca wypadku jest trzeźwy.

Więcej informacji podamy już wkrótce.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

[AKTUALIZACJA] 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący mazdą jadąc w kierunku Niedurnego, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł na chodnik przy przystanku autobusowym. Samochód potrącił dwie kobiety oczekujące na autobus, a następnie zatrzymał się na pobliskim drzewie. Poszkodowane rudzianki z obrażeniami ciała trafiły do szpitala..

Jak podaje oficer prasowy rudzkiej policji st. asp. Arkadiusz Ciozak wstępne badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków.  Nigdy też nie posiadał prawa jazdy. W tej chwili policja zabezpiecza ślady i bada przyczyny wypadku.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających mężczyźnie grożą 2 lata więzienia, natomiast za spowodowanie wypadku za kratki może trafić nawet na 3 lata. Nie bez znaczenia na wysokość kary będzie też brak uprawnień do kierowania pojazdami

Osoby które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z policją,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również