Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierowca skutera z blisko 2 promilami. Zareagował świadek

  • Dodano: 2020-06-23 06:15, aktualizacja: 2020-06-23 09:24

Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca skutera, który nie panował nad swoim pojazdem poruszając się ulicą Wolności. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. 49-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany dzięki reakcji zaniepokojonego kierowcy, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Tak było również w przypadku 49-letniego mieszkańca Chorzowa. W piątek, kilka minut przed 20.00, policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni o tym, że na ulicy Wolności został ujęty kierujący skuterem, który nie opanował swojego pojazdu i przewrócił się przed przejściem dla pieszych. Pijany mężczyzna został ujęty przez świadka zdarzenia i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Chorzowianin miał w organizmie blisko dwa promile. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Obywatelska postawa przypadkowego kierowcy przyczyniła się być może do uniknięcia tragedii na drodze – takie postępowanie zasługuje na pochwałę.a

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również