Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kino dla Kobiet z profilaktyką w tle

  • Dodano: 2018-11-24 11:00, aktualizacja: 2018-11-25 13:46

W kinie Patria w piątkowe popołudnie panie znów spędzały miło czas podczas zabiegów upiększających, degustacji i pokazów poprzedzających emisję filmu. Tym razem edukowano także na temat profilaktyki raka piersi.

- Chcemy, żeby o profilaktyce raka piersi nie zapominały panie w każdym wieku. Nie tylko dlatego, że to najczęściej występujący u polskich kobiet nowotwór złośliwy, ale dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie bardziej inwazyjnego leczenia, oraz umożliwić jak najdłuższe i zdrowe życie po chorobie - mówiły organizatorki "Kina dla Kobiet" Patrycja Pelka i Marta Glamb.

Wykład na temat profilaktyki raka piersi poprowadziła dr Agnieszka Jagielska. Zgromadzone w kinie panie, edukowano, w jaki sposób badać swoje piersi na co dzień, jak ważna jest dieta, zapobiegająca chorobom nowotworowym, a także przypominano o konieczności wizyt u lekarza. Na tę okoliczność przygotowano nawet do kupienia specjalne koszulki z hasłem "dotykam - wygrywam". Swoją wiedzą na temat profilaktyki dzieliły się także rudzkie "Amazonki".

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju (wzrost liczby zachorowań na odrę) oraz licznymi wątpliwościami związanymi z tematyką szczepień ochronnych na spotkaniu pojawiły się także przedstawicielki Powiatowej Stacji Saniatrno – Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej, które udzielały informacji dotyczących Kalendarza Szczepień i Programu Szczepień Ochronnych na 2019 rok, trybu postępowania administracyjnego wobec osób uchylających się od szczepień oraz zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Jak zwykle podczas spotkania nie zabrakło atrakcji związanych z urodą. Panie mogły skorzystać z różnych zabiegów kosmetycznych oraz wziąć udział w ćwiczeniach prowadzonych przez Aleksandrę Michalik i Annę Stężały-Pocztańską z 2aFit.

Na zakończenie spotkania wyświetlono film "Planeta Singli 2". Już teraz sprawdźcie na zdjęciach, jak przebiegała zabawa!

Kino dla Kobiet z profilaktyką w tle

Komentarze (3)    dodaj »

  • wiesia

    Dlaczego usunęliście poprzedni komentarz?

  • ola67

    usuwają niewygodne komentarze...o kościele tez nie publikują bo robi sie to portal Pisowsko-katolski...

  • Ciekawski.

    To jeszcze raz, bo mnie ciekawość zżera;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również