Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kino Patria w Rudzie Śląskiej zaprasza na spotkanie filmowe w ramach Akademii Seniora

  • Dodano: 2024-04-11 11:30

Kino Patria w Rudzie Śląskiej zaprasza w najbliższy piątek, 12 kwietnia na niezwykłe spotkanie filmowe ramach w Akademii Seniora. W programie znajduje się nie tylko projekcja filmu, ale także prelekcja wprowadzająca w kontekst historyczny i tematykę dzieła. To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w świat filmowej sztuki i refleksji nad trudnymi wyborami, przed którymi stają bohaterowie.

Niezwykłe spotkanie filmowe w Kinie Patria!

Przedstawiany film "Biała Odwaga" skupia się na dramatycznych wydarzeniach wybuchu wojny i dylematach moralnych, z jakimi muszą się zmierzyć jego bohaterowie. Głównym protagonista jest Maciej Zawrat, który, w obliczu oferty współpracy ze strony Niemców, staje przed wyborem między osobistymi przekonaniami a nadzieją na ocalenie społeczności i ukochanej osoby. Decyzja, którą podejmie, będzie miała fundamentalne znaczenie dla losów wielu ludzi.

Przed samą projekcją filmu, pani Wiesława Żurek poprowadzi prelekcję, w trakcie której przybliży widzom kontekst historyczny oraz główne tematy poruszone w filmie. To doskonała okazja, aby lepiej zrozumieć tło wydarzeń i głębsze znaczenie przedstawionych w filmie problemów.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:30, z prelekcją rozpoczynającą się o tej samej porze, a projekcją filmu startującą o godzinie 17:00. Kino Patria serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na tę niezapomnianą podróż w świat emocji i refleksji nad ludzkimi wyborami.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jorg

    Brawo Kino Patria !!! - tak trzymać

  • Obserwator

    Warto być o 16.30. Ci co będą seniorami za kilkadziesiąt lat też mogą przyjść.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również